Twórcy Baldur’s Gate 3 radzą: „Grajcie na niższym poziomie trudności, bo będziecie płakać”

Baldur's Gate 3

W zeszłym tygodniu odbył się specjalny panel, podczas którego gracze mogli zobaczyć między innymi nowy zwiastun Baldur’s Gate 3. Podczas wydarzenia Studio Larian omówiło również najwyższy poziom trudności, jaki czeka nas w ich nadchodzącej produkcji. Jak się okazuje, według twórców Baldur’s Gate 3 naprawdę przetestuje umiejętności graczy.

Według twórców Baldur’s Gate 3 mniej doświadczeni gracze powinni wybrać niższy poziom trudności

Baldur’s Gate 3 – Transmisja Panel From Hell

Podczas ostatniej transmisji z panelu From Hell, twórcy poruszyli między innymi temat poziomów trudności w Baldur’s Gate 3. Podstawowy tryb, Zbalansowany, oferuje umiarkowane wyzwanie, podczas gdy tryb Odkrywcy jest przeznaczony dla graczy skupiających się głównie na fabule. Jednak prawdziwym wyzwaniem ma być najwyższy poziom trudności – Taktyczny – który zdaniem twórców będzie najlepszym wyborem dla bardziej doświadczonych graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak mówi starszy projektant walki Matt Holland, tryb Taktyczny „naprawdę rzuci wyzwanie w walce, a nawet poza nią na kilka sposobów”. Wrogowie mają bowiem zyskać większą siłę, zdrowie i inteligencję, a także podejmować bardziej przemyślane decyzje strategiczne. Dodatkowo, w różnych miejscach pojawią się pułapki, takie jak beczki z olejem i materiałami wybuchowymi, które uczynią walki jeszcze bardziej wymagającymi.

Wiem, że wszyscy jesteście twardzielami, wiem, że będziecie grać na Taktycznym, bo dacie radę. Potem będziecie płakać i stwierdzicie, że gra jest zła. To nie nasza wina, tylko wasza! Po prostu wróćcie do trybu Zbalansowanego. Jeśli przejdziesz na Taktyczny, musisz wiedzieć, co robisz, bo w przeciwnym razie naprawdę zostaniesz zmiażdżony. Mówię to z doświadczenia.

Swen Vincke

Dodatkowo jak ostrzega dyrektor kreatywny Swen Vincke, tryb Taktyczny wymaga dogłębnego poznania zasad i wykorzystania każdej możliwej chwili przewagi. W innym wypadku, według twórcy, miłośnicy serii zostaną zmiażdżeni przez przeciwników. Vincke zaleca nawet mniej doświadczonym graczom obniżenie poziomu trudności i powrót do trybu Zbalansowanego, który fani mogą już znać z wczesnego dostępu Baldur’s Gate 3.

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Wiele wskazuje na to, że Baldur’s Gate 3 na najwyższym poziomie trudności rzeczywiście może stanowić wyzwanie i przetestować umiejętności graczy. O tym przekonamy się jednak już 3 sierpnia 2023 roku, gdy gra wyjdzie na PC. Posiadacze PlayStation 5 muszą natomiast poczekać do 6 września 2023 roku.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.