Baldur’s Gate 3 pozwoli na bardzo nietypowe miłosne uniesienia. Larian Studios puściło wodze fantazji

Baldur's Gate 3 bohater

W miniony piątek odbył się specjalny, przedpremierowy panel, podczas którego Larian Studios ujawniło nowe detale na temat Baldur’s Gate 3. W ramach tegoż wydarzenia otrzymaliśmy nie tylko nowy zwiastun, ale całkiem dużo fragmentów gameplayu prosto z Zapomnianych Krain. W tym wszystkim nie zabrakło tematu romansowania w grze, które, jak się okazało, będzie oferowało… naprawdę dużą swobodę.

Baldur’s Gate 3 zaoferuje bardzo nietypowe opcje romansowe

Baldur’s Gate 3 – Transmisja Panel From Hell prezentująca produkcję

Mowa dokładniej o scenie zbliżenia pomiędzy druidem Halsinem a głównym bohaterem, które dostępne będzie w trakcie rozgrywki. Podczas tegoż aktu obrońca przyrody widocznie nie może powstrzymać swojej dzikiej natury i zamienia się w niedźwiedzia. Deweloperzy, kierowani rzecz jasna sugestiami graczy, wybrali opcje w której taki stan rzeczy nie tylko nie przeszkadza bohaterowi, ale wręcz mu jeszcze bardziej odpowiada.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się, że przerywniki filmowe, które pojawił się przy okazji seksualnego zbliżenia były na tyle sugestywnie wyreżyserowane, że Larian Studios otrzymało bana na TikToku. Transmisja na żywo przygotowana przez twórców po prostu naruszała standardy tamtejszej platformy.

Głos w sprawie zabrał nawet dyrektor ds. publikacji w Larian Studios — Michael Douse — który stwierdził, że administracja TikToka nie zrozumiała, że transmisja była po prostu „artystyczna”.

Przeczytaj też: Co to jest eGPU?

Reakcje graczy były w tym przypadku jak najbardziej do przewidzenia. Część docenia, że twórcy pokusili się o dosyć nietypowe poczucie humoru, a tym samym oddają oni „prawdziwego ducha D&D”. Nie brak wśród obserwatorów wyrazów krytyki, głównie dając do zrozumienia, że tego rodzaju sceny są w grach zbędne i niesmaczne.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.