Baldur’s Gate 3 – oficjalne wsparcie modów coraz bliżej! Deweloperzy podali konkretny termin

Baldur's Gate 3

Gracze Baldur’s Gate 3 mogą aktualnie przebierać w setkach mniej lub bardziej zaawansowanych modyfikacji, ale korzystanie z nich czasami negatywnie wpływa na stabilność oraz prawidłowe działanie gry. Te problemy już niedługo odejdą w zapomnienie. Larian Studios ogłosiło datę wprowadzenia oficjalnego wsparcia modów na wszystkich platformach.

Baldur’s Gate 3 z oficjalnym wsparciem modów we wrześniu 2024

Twórcy Baldur’s Gate 3 potwierdzili, że oficjalne wsparcie modyfikacji zostanie udostępnione we wrześniu wraz z kolejną aktualizacją.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Aby upewnić się, że wszystkie nowe funkcje działają prawidłowo, Larian Studios przeprowadzi dwa etapy wewnętrznych testów.

Faza closed alpha rozpoczyna się dzisiaj. Udział w niej wezmą autorzy wybranych modyfikacji, którzy przetestują rozwiązania przygotowane przed deweloperów, a ich uwagi pozwolą na dalszy rozwój oficjalnych narzędzi moderskich.

Modyfikacje stworzone podczas pierwszego etapu zostaną przetestowane przez 1000 graczy w fazie closed beta, której start został zaplanowany na lipiec.

W pierwszej kolejności z oficjalnej obsługi modyfikacji skorzystają gracze PC, a niedługo później wyczekiwana funkcja zostanie udostępniona posiadaczom komputerów Apple Mac oraz konsol Xbox Series S|X i PlayStation 5.

Źródło: Steam

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.