Niebawem Baldur’s Gate 3 zostanie oddany w ręce graczy! Larian szykuje się do ostatniego dużego patcha

Baldur's Gate 3

Bezapelacyjnym hitem 2023 roku okazało się Baldur’s Gate 3 od Larian Studios, które szturmem zdobyło serca rzeszy graczy z całego świata. Od czasu premiery twórcy regularnie dostarczali coraz to nowe aktualizacje, które nie tylko łatały najpilniejsze błędy, ale jednocześnie zapewniając coraz to nową treść. Teraz jednak wsparcie to dobiega końca, a gra przejdzie w pełni w ręce graczy.

Larian Studios szykuje się do wydania ostatniego patcha do Baldur’s Gate 3

Baldur's Gate 3 Minsc
Baldur’s Gate 3, Minsc

Zgodnie z wypowiedzią samego Swena Vincke, nadchodzący patch o numerze 7 będzie tak naprawdę ostatnim dużym patchem, który trafi do Baldur’s Gate 3. W ramach tej aktualizacji w ręce graczy oddane zostanie narzędzie do tworzenia modyfikacji. Dzięki temu społeczność będzie mogła tworzyć nowe bronie, pancerze, klasy czy zaklęcia, a także wiele innych, ciekawych elementów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jedną z najważniejszych dla nas rzeczy, nad którą teraz naprawdę pracujemy, jest możliwość samodzielnego modyfikowania gry [Baldur’s Gate 3] przez graczy, ponieważ wtedy będą mogli tworzyć własne rzeczy.

Swen Vincke

Nie oznacza to jednak, że prace nad wsparciem Baldur’s Gate 3 zostaną całkowicie porzucone. Przy grze pozostanie pewna grupa deweloperów, która nadal zajmować się będzie łataniem błędów, na jakie natrafią gracze. Na razie jednak ekipa skupia się na dopieszczeniu kreatora modów, a sam szef studia podkreśla, że nie jest to łatwe zadanie.

Następnym krokiem dla Larian Studios będzie stworzenie swoich kolejnych gier. Co ciekawe, nawet na potrzeby tych projektów powstał warszawski oddział swojego studia, co bardzo dobitnie pokazuje, że firma się rozwija i dostrzega w naszym kraju ogromny potencjał. Na razie jednak trzeba czekać na to, co przyniesie dodanie kreatora modyfikacji, na który czeka ogrom graczy.

Źródło: eurogamer.net

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.