Są pierwsze recenzje Baldur’s Gate 3! Gra niemal idealna, ale potrafi też sprawić problemy

Baldur's Gate 3

Dziś nadszedł długo wyczekiwany przez fanów RPG dzień. Baldur’s Gate 3 nareszcie wyszedł z fazy wczesnego dostępu i oficjalnie zadebiutował na PC. W związku z tym pojawiły się już pierwsze recenzje gry.

Baldur’s Gate 3 – recenzje

Zwiastun Baldur’s Gate 3

Pierwsze recenzje Baldur’s Gate 3 zwiastują, że jest to jak najbardziej świetna gra. Na razie nie możemy jeszcze wnioskować niczego ze średniej z Metacritic, bo nowy tytuł Larian Studios otrzymał jeszcze zbyt mało ocen.

Niemniej portal We Got This Covered ocenił Baldur’s Gate 3 na 4,5/5. W swoim tekście Ash Martinez podkreśliła, że produkcja jest „doskonałą kontynuacją swojego poprzednika sprzed ponad 20 lat, która wyznacza nowy, złoty standard dla współczesnych gier RPG”.

Ponadto autorka napisała, że tytuł ma „sporo problemów z błędami”, ale niedociągnięcia są rekompensowane przez „tętniący życiem świat, intrygującą fabułę i wciągającą rozgrywkę”.

Z kolei portal ZTGD wystawił „trójce” ocenę opiewającą na 9,5/10. W plusach gry wymieniono „oszałamiającą oprawę wizualną” czy „swobodę prawdziwego życia swoją postacią”.

Jeżeli chodzi o minusy, Terrence Johnson doniósł nam o „kilku irytujących usterkach” w działaniu kamery. Na portalu PC Gamer przeczytamy natomiast dodatkowo o kolejnych rzadkich, drobnych błędach.

Mowa tu m.in. o czarnym ekranie w 30 sekund po przerywniku filmowym oraz kluczowej sekwencji dialogowej, która po wielu próbach zakończyła się przedwcześnie.

Zobacz też: Gry podobne do Heroes 3

Kup Baldur’s Gate 3

Tak czy inaczej, wydaje się, że powyższe nieścisłości da się naprawić prostą łatką. Premierę Baldur’s Gate 3 możemy więc uznać za bardzo udaną.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.