Baldur’s Gate 3 ma „bardzo długi samouczek”. Tutorial trwa kilkadziesiąt godzin

Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3 to bardzo dużych rozmiarów produkcja, która potrafi pochłonąć graczy na wiele godzin. Ogrom możliwości, jakie oferuje, sprawia jednak czasami, że można się zagubić – wiele osób zwracało już uwagę na brak odpowiedniego wprowadzenia do gry. Szef Larian Studios uważa natomiast, że cały 1. akt gry powinniśmy traktować jako… samouczek.

Cały Akt 1. w Baldur’s Gate 3 to według szefa Larian Studios samouczek

Zwiastun Baldur’s Gate 3

Niedawno szef Larian Studios, Swen Vincke, udzielił wywiadu portalowi PCGamer. Poruszony został temat sposobu, w jaki Baldur’s Gate 3 prowadzi graczy przez samouczek i jak pokazuje poszczególne mechaniki. Jak mówi Vincke, gdy zwróci się uwagę na pierwszy akt, można zauważyć, że jest to po prostu „bardzo długi samouczek”. Pierwsze kilkadziesiąt godzin gry stanowi więc swego rodzaju wprowadzenie.

Jeśli zwrócisz szczególną uwagę na Akt 1., zobaczysz, że jest to bardzo długi samouczek. Pokazywane są systemy. Sztuczna inteligencja pokazuje ci wiele rzeczy i sprawia, że zdajesz sobie sprawę [jak one działają], może czasami podświadomie, ale rozgryzasz pewne rzeczy.

Swen Vincke

Vincke podkreśla również, że Baldur’s Gate 3 zawsze oferuje wiele sposobów na rozwiązanie konkretnych problemów. Jak wspomina gracze, którzy nagle poznają nową mechanikę, myśląc wcześniej, że coś takiego nie byłoby możliwe, zakochują się w grze właśnie w takich momentach. Choć szef Larian Studios zdaje sobie sprawę, że gracze mogą przegapić pewne rzeczy, z jego perspektywy nie jest to nic złego.

Mam na myśli to, że ludzie spędzają 30 godzin, zanim zdadzą sobie sprawę, że mogą przesuwać obiekty. Potem, może przy drugim podejściu, odkrywają, że mogą układać rzeczy w stosy, tworząc schody, dzięki czemu mogą wspinać się wyżej. Nagle trzeci wymiar staje się znacznie bardziej dostępny.

Swen Vincke

W Baldur’s Gate 3 znajduje się oczywiście „tradycyjny samouczek”, który informuje nas o ważnych mechanikach w komunikatach wyskakujących na ekranie, jednak wciąż wiele pozostaje w rękach graczy. Choć może to prowadzić do frustracji i wątpliwości, czy dobrze coś zrozumieliśmy, jest to część tej niezwykłej produkcji, którą można poznawać we własnym tempie.

Zobacz też: Gry na PS5 dla dwojga

Kup Baldur’s Gate 3

Przypominamy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutowało na komputerach osobistych 3 sierpnia 2023 roku. Posiadacze konsoli PlayStation 5 również zagrają w produkcję, jednak będą musieli poczekać trochę dłużej – do 6 września.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.