Baldur’s Gate 3 ukończony w 10 minut?! Speedrunnerka dosłownie przeskoczyła grę

Baldur's Gate 3 Gale

Truizmem będzie napisanie, że Baldur’s Gate 3 to ogromna gra, która przepełniona jest sekretami, rozwidleniami fabularnymi i wieloma innymi elementami, dzięki którym świat w niej przedstawiony staje się jeszcze większy. Wiele osób rozpoczynając swoją przygodę z tą grą, szykuje się na epicką podróż trwającą długie godziny. Okazuje się jednak, że najnowszy hit Larian Studios można zakończyć w… mniej niż kwadrans; trzeba tylko trochę poskakać.

Speedrunnerka ukończyła Baldur’s Gate 3 w 10 minut dzięki kilku decyzjom i tylko dwóm bugom

Baldur’s Gate 3 – materiał prezentujący 10 minutowy speedrun gry

Speedrunnerka kryjąca się pod pseudonimem Mae postanowiła skonfrontować się z Baldur’s Gate 3 i podjęła się próby przejścia gry w jak najkrótszym czasie. Okazuje się, że wyzwanie to jest możliwe do ukończenia w mniej niż kwadrans, a dokładnie w 10 minut, co samo w sobie może być nie lada szokiem. Co więcej, warunki do przeprowadzenia takiego przejścia nie wydają się przesadnie wygórowane.

Osiągnięcie takiego rezultatu jest możliwe dzięki wybraniu postaci Gale’a (tylko ta postać może zostać użyta do tego speedruna) oraz korzystania z umiejętności pozwalającej znacząco przedłużyć swój skok. Następnie trzeba dosłownie przeskakiwać kolejne lokacje, aż dojdziemy do Aktu 2. Tam, ze względu na pewne uwarunkowania fabularne Gale’a, możliwe jest zakończenie przygody bez konieczności rozpoczynania przygody w kolejnym akcie.

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3

Warto także podkreślić, że ów speedrun wymaga jedynie wykorzystania dwóch błędów. Pierwszy z nich to nic innego, jak wskoczenie na głowę strażnika goblinów, aby uniknąć wrogiego nastawienia mieszkańców jednego z obozu; drugi zaś pozwala na przeskoczenie ostatniej lokacji Aktu 2, dzięki czemu od razu można przejść do przedwczesnego zakończenia.

W opisie pod materiałem uwieczniającym swój wyczyn Mae wymieniła jeszcze kilka dodatkowych kroków, które należy spełnić lub wykonać, aby speedrun w tak krótkim czasie był w ogóle możliwy. Dla przykładu wymieniona została tutaj konieczność znajomość jednego z czarów, który umożliwia zabicie impów z początkowej lokacji dosłownie w pierwszej turze walki.

Przeczytaj też: Telefon z dobrym aparatem

Obserwatorzy, którzy komentowali wyczyn Mae są pod niemałym wrażeniem rezultatu uzyskanego przez speedrunnerkę. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza że tego rodzaju wyczyn musiał wymagać od niej nie lada przygotowań, prób oraz dość dużej znajomości zasad Baldur’s Gate 3.

Kup Baldur’s Gate 3

Warto na koniec nadmienić, że ów twórczyni nieco później dodała materiał, w którym postanowiła w jak najkrótszym czasie doprowadzić do… sceny łóżkowej głównego bohatera z Lae’zel. Ta sztuka udała się jej w czasie 7 minut i 54 sekund, a więc niewiele krótszym od całkowitego przejścia gry. Materiał z tego wyczynu dostępny jest pod tym linkiem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.