Baldur’s Gate 3 ukończony w mniej niż 20 minut! Gracz pobił rekord dzięki… niewidzialnemu niedźwiedziowi

Baldur's Gate 3 Niedźwiedź Stoper

Gry wideo to nie tylko przechodzenie kolejnych tytułów czy zachwycanie się fabułą lub grafiką. Wielu graczy szuka w nich dodatkowego wyzwania, a jednym z najpopularniejszych metod rozszerzania sobie doświadczenia z tym typem elektronicznej rozrywki jest tzw. speedrun, czyli przechodzenie danego tytułu w jak najkrótszym czasie. Ostatnio rekord został pobity w Baldur’s Gate 3, gdzie znanej speedrunerce udało się przejść w grę w mniej niż 20 minut dzięki sprytnemu trikowi.

Baldur’s Gate 3 ukończone w mniej niż 20 minut, dzięki użyciu niewidzialnego, masywnego niedźwiedzia

Baldur’s Gate 3 — rekord w przejściu gry na czas

Baldur’s Gate 3 od Larian Studios to niezwykle wdzięczna gra dla ludzi pomysłowych oraz tych, którzy lubią wykorzystywać niekonwencjonalne metody rozwiązywania problemów. Tytuł przemyślano w ten sposób, aby mechaniki pozwalały fanom na kombinowanie i jeśli coś jest możliwe do wykonania w grze, to najprawdopodobniej zadziała dokładnie tak, jak wpadła na to osoba ogrywająca produkcję.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z mnogości opcji dostępnych w Baldur’s Gate 3 aktywnie korzysta speedrunerka o pseudonimie Mae, która wykorzystuje różne mechaniki tytułu do jak najszybszego przechodzenia go. Ostatnio udało jej się ustanowić rekord świata w przejściu produkcji, wykorzystując do tego dość nietypową mechanikę.

By w szybki sposób pokonać jednego bossów drugiego aktu gry. Mae zdecydowała się wykorzystać mechanikę, która sprawia, że im cięższą postać posiadasz, z tym większym impetem uderzy w ziemię w trakcie spadania. Dość logiczne, prawda?

Speedrunnerka zamieniła więc jedną z postaci w niedźwiedzia, a następnie zwiększyła jego masę do 5005 kg oraz użyła mikstury niewidzialności, by móc swobodnie poruszać się po arenie walki z bossem. Efekt? Po zeskoczeniu na oponenta ten praktycznie natychmiast został pokonany.

Ten dość nietypowy trik znacząco pomógł użytkowniczce w pobiciu rekordu, a to nie jedyna sztuczka użyta, która została użyta trakcie próby pobicia rekordu. Baldur’s Gate 3 to gra wielu możliwości, której rozgrywka daje poczucie branie udziału w tradycyjnej sesji RPG. Dla graczy, którzy lubią kombinować i cechują się nieszablonowym myśleniem to wręcz idealny tytuł.

Źródło: IGN

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.