Baldur’s Gate 3 ze świetną sprzedażą tuż po premierze. Deweloper potwierdza mocarny start gry

Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3 przy okazji swojej premiery w sierpniu 2023 roku okazał się prawdziwym fenomenem, który pod niektórymi aspektami zmiótł wręcz inne tytuły. Larian Studios do tej pory jednak nie podało żadnych konkretnych wyników sprzedażowych swojej ostatniej produkcji. Teraz jednak dzięki wpisowi jednego z pracowników dowiedzieliśmy się, że przygoda we Wrotach Baldura zaliczyła naprawdę mocny start.

Baldur’s Gate 3 w krótkim czasie trafił do ponad 10 milionów graczy

Według słów Michaela Douse, czyli dyrektora wydawniczego Larian Studios Baldur’s Gate 3 trafił „do ponad 10 milionów graczy w bardzo krótkim czasie”. Nie jest to co prawda nazbyt konkretny przekaz, jednak pozwala przypuszczać, jak dużym zainteresowaniem cieszyła się ta pozycja przy okazji debiutu pełnej wersji gry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto w tym miejscu też podkreślić, że od momentu wyjścia gry we wczesny dostępie do momentu premiery wydania 1.0 gra sprzedała się wówczas w nakładzie 2,5 miliona sztuk. Wychodzi więc na to, że pozostałe 7,5 miliona to gracze, którzy w dość krótkim odstępie od debiutu zdecydowali się kupić już gotowe wydanie.

Oczywiście dane te nie są w pełni miarodajne, bo od premiery Baldur’s Gate 3 minęło już ponad pół roku, a gra zapewne trafiła do jeszcze większego grona odbiorców. Estymowana sprzedaż według serwisu SteamSpy sięga nawet 30 milionów sztuk, co oznaczałoby gigantyczny wręcz sukces. Możliwe, że za jakiś czas Larian Studios podzieli się takimi informacjami, choć w tej materii nic nigdy nie jest pewne.

Źródło: Twitter/X: Cromwelp, SteamSpy

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.