Gracze poświęcają Baldur’s Gate 3 ogrom czasu. Statystyki ze Steama potwierdzają sukces produkcji

Baldur's Gate 3

Baldur’s Gate 3 to ogromny tytuł, który od dnia premiery skradł serca setek tysięcy graczy na całym świecie. Recenzje krytyków także nie pozostawiały wątpliwości – mamy do czynienia z doskonałą i dopracowaną produkcją. Okazuje się, że gracze w USA poświęcają pozycji mnóstwo czasu.

Prawie 28% całkowitego czasu spędzanego przy grach na Steam w USA zostało poświęcone Baldur’s Gate 3

Jak przedstawiają statystyki, 6 sierpnia 2023 (w niedzielę) prawie 28% dziennego czasu spędzonego przy wszystkich grach na platformie Steam w USA należało do Baldur’s Gate 3. Wynik jest naprawdę imponujący, szczególnie mając na uwadzę, że na drugim miejscu znajduje się CS:GO, który zebrał 5%. Choć dane dotyczą jedynie Stanów Zjednoczonych, trzeba przyznać, że robią wrażenie i potwierdzają tylko sukces produkcji Larian Studios.

Warto wspomnieć, że Baldur’s Gate 3 wciąż utrzymuje się na pierwszym miejscu najlepiej ocenianych gier w serwisie Metacritic. Mimo że pojawiają się kolejne recenzje od redakcji z całego świata, gra nadal znajduje się przed The Legend of Zelda Tears of the Kingdom. Według krytyków produkcja wyniosła gatunek RPG na inny poziom, co potwierdza ogromne zaangażowanie graczy, którzy poświęcają tytułowi mnóstwo czasu.

Zobacz też: Gry podobne do Heroes 3

Kup Baldur’s Gate 3

Na koniec przypominamy, że Baldur’s Gate zadebiutował 3 sierpnia 2023 roku na PC. Posiadacze konsol PlayStation 5 będą musieli poczekać na premierę trochę dłużej – do 6 września.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.