W Baldur’s Gate 3 znajdziemy ukryte drzewko umiejętności! Potężna moc wymaga jednak poświęcenia

Baldurs Gate 3 Illithid

Premiera Baldur’s Gate 3 nadciąga wielkimi krokami. Fani serii z niecierpliwością wyczekują tego momentu, tworząc już własne kreatory postaci, które pomogą zaplanować bohatera w grze przed jej debiutem na rynku. Larian Studios podgrzewa atmosferę wśród graczy i tym razem dzieli się wielkim sekretem dotyczącym drzewka umiejętności w Baldur’s Gate 3.

Ukryte drzewko umiejętności w Baldur’s Gate 3 pozwoli zyskać niezwykłe zdolności

Baldurs Gate 3 ukryte drzewko umiejętności
Ukryte drzewko umiejętności w Baldur’s Gate 3

Wszystko wskazuje na to, że w Baldur’s Gate 3 czeka nas prawdziwa dawka szaleństwa i różnorodnych możliwości. Jedno z głównych założeń gry jest proste i znane od jakiegoś czasu – jako gracz posiadamy Illithidową kijankę w głowie i chcemy się jej pozbyć. Może się jednak okazać, że chcemy postąpić zupełnie inaczej i poddać się ostatecznemu złu.

Illithidowie, będący potężnymi psionikami, nadają graczom niezwykłe zdolności. Dzięki kijance, która powoli przegryza się przez nasz mózg, możemy zyskać imponujące umiejętności. Jak ostatnio zdradzili deweloperzy w notce na platformie Steam, wpływ stworów na rozgrywkę ma być naprawdę znaczący.

Baldurs Gate 3 Illithid
Illithid w Baldur’s Gate 3

W Baldur’s Gate 3 będziemy mieli okazję rozwijać i poszerzać dodatkowe zdolności dzięki ukrytemu drzewku umiejętności o nazwie Illithid Powers. Są one całkowicie niezależne od zwykłej mechaniki zdobywania poziomów. Drzewko umiejętności jest podzielone na pięć gałęzi, związanych z manipulacją, przywracaniem zdrowia, psioniką i zdolnościami, które zadają obrażenia czy dręczą wrogów stopniowo, osłabiając ich w miarę upływu czasu.

Jeżeli będziemy chcieli podążać tą ścieżką, konieczne będzie zdobywanie kolejnych kijanek w różnych miejscach – także w czaszkach innych zainfekowanych postaci. Należy jednak zachować ostrożność, gdyż nie wszyscy towarzysze mogą być przekonani do pomysłu spożywania kijanek Illithidów. Zdolności, które możemy zyskać, wymagają poświęcenia i dokonania trudnych wyborów moralnych, ale pozwolą kontrolować inne osoby czy nawet przemienić nas w potężną bestię.

Twórcy gry podpowiadają, że dzięki wybraniu takiej ścieżki inne aspekty naszej przygody w Baldur’s Gate 3 mogą stać się znacznie bardziej skomplikowane, choć nie wyjawiają więcej szczegółów.

Zobacz też: Gry podobne do Until Dawn

Kup Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate 3 zapowiada się jako fascynująca i pełna wyborów przygoda, która pozwoli na rozwijanie unikatowych zdolności oraz odkrywanie mrocznych tajemnic Illithidów. Teraz pozostaje nam tylko czekać na premierę, by zanurzyć się w tej niezwykłej grze RPG. Przypominamy, że gra zadebiutuje już 3 sierpnia 2023 roku na PC. Posiadacze PlayStation 5 będą natomiast musieli poczekać do 6 września.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.