Użytkownik Xboxa zbanowany za screenshot z Yakuzy? Trzeba uważać na publikowane obrazki…

Yakuza Kiwami 2

Czy można otrzymać bana za screenshot z postacią z gry wideo? Najwidoczniej tak — szczególnie gdy ta nie posiada na sobie na przykład koszulki. Taki problem spotkał pewnego użytkownika Xboxa, którego konto zawieszono na 8 dni.

Ban za screenshot z Yakuzy?

Yakuza screenshot
Screen z gry Yakuza Kiwami 2

Jeden z użytkowników internetowego forum Reddit podzielił się informacją, iż jego konto Xbox Live zostało zawieszone na 8 dni. Powodem miał być rzekomo screen udostępniony przez gracza. Obrazek pochodzi z gry Yakuza Kiwami 2 i przedstawia postać Kiryu Kazumy, który nie ma na sobie koszulki. Czy jest w tym coś… nieodpowiedniego?

Zobacz też: Jak przyspieszyć komputer

Okazało się, że inni użytkownicy również spotkali się z podobnym problemem. Jeden z nich został ukarany banem za screen z gry Metro, a konkretniej sceny, w której widać było klub ze striptizem. Ogólnie rzecz biorąc, warto mieć się na baczności i nie publikować zrzutów ekranu, które mogą być kojarzone z elementami niepożądanymi — nawet jeżeli nadal mowa jedynie o grach.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.