Od gry o Batmanie do Shadow of Mordor. Ujawniono anulowany projekt z superbohaterem DC

Middle-Earth Shadow of Mordor Batman Arkham Knight

W branży pełno jest przykładów porzuconych projektów, które może i były ambitne i mogły zawojować branżę, ale nie dane im było ujrzeć światła dziennego. Jest to widoczne zwłaszcza teraz, w kontekście szeregu ostatnich zwolnień, które przetoczyły się przez całą branżę. Teraz w sieci pojawiły się materiały prezentujące efekty prac Monolith Productions, które, zanim wzięło się za serię Middle-Earth tworzyło tytuł z zupełnie nowego uniwersum.

Nowe fakty dotyczące projektu Batman od Monolith Productions

Historia o projekcie Monolith Productions znana jest już od 2019 roku, jednak dla osób niezaznajomionych z tematem warto nieco nakreślić cały ten kontekst. Deweloperzy mieli bowiem przygotowywać grę na podstawie filmowej trylogii Batman Christophera Nolana. Przez wiele lat twierdzono, że za ubicie gry odpowiadał sam filmowy reżyser, jednak prawda zdaje się nieco inna.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według doniesień jednej z osób, która rzekomo pracowała przy Batmanie od Monolith, w tym samym czasie Rocksteady już dłubało przy swojej trylogii, a Warner Bros. nie widziało sensu w tworzeniu dwóch gier o jednym superbohaterze.

Zapewne nie była to łatwa decyzja dla deweloperów, bo do czasu podjęcia ostatecznej decyzji twórcom udało się zaprojektować elementy walki, skradania, otwartego świata oraz wielu elementów technologicznych. Wczoraj w sieci zaczęły się pojawiać pierwsze materiały, które prezentowały to, jak ów produkcja miała wyglądać.

Oczywiście udostępniony filmik zdaje się wyjątkowo surowy, jednak bardzo dobrze pokazuje, że sam zamysł na produkcję był wyjątkowo ciekawy. Przeciek ten uzmysławia także, że decyzja o porzuceniu (a raczej przemianowaniu) projektu zastała deweloperów na zaawansowanym etapie prac. Świadectwem tego może być fakt, że na potrzeby gry opracowany został zalążek słynnego systemu Nemesis.

Deweloperzy, zamiast wyrzucać wszystkie efekty swoich prac do kosza, postanowili przemianować cały projekt i postawić na zupełnie inne uniwersum. Tak oto debiutowało Middle-Earth Shadow of Mordor, które okazało się naprawdę bardzo ciekawą produkcją, która po dziś dzień cieszy się bardzo dużą estymą.

Źródło: SpideyRanger

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.