Trzy kultowe gry z serii Battlefield znikają ze sprzedaży! Ostatnia szansa na zakup hitów sprzed lat

Battlefield Bad Company 2

Jakiś czas temu EA ogłosiło, że ze sprzedaży internetowej zostaną wycofane trzy klasyczne gry z serii Battlefield: 1943, Bad Company oraz Bad Company 2. Zgodnie z ówczesnym komunikatem firmy na uzupełnienie naszej kolekcji tymi dawnymi hitami mamy teraz zaledwie kilka dni. Warto pamiętać o tym zawczasu.

Battlefield 1943, Bad Company i Bad Company 2 wkrótce zostaną wycofane ze sprzedaży cyfrowej

Zwiastun Battlefield Bad Company 2

EA ogłosiło wycofanie ze sprzedaży internetowej gier Battlefield 1943, Bad Company i Bad Company 2 przeszło miesiąc temu. Dawne klasyki popularnej serii strzelanek pozostaną możliwe do zakupienia drogą cyfrową tylko do 28 kwietnia, więc to ostatnia szansa na ich nabycie w ten sposób.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Po upływie tego czasu jedyną alternatywą pozostanie kupno wyżej wspomnianych gier w używanych wersjach pudełkowych. Prawdopodobnie nieliczna ilość kluczy ostanie się też przez jakiś czas na stanie popularnych keyshopów.

Decyzja EA została podyktowana wyłączeniem serwerów powyższych tytułów, co jest jednak pozbawione sensu w przypadku podserii Bad Company. Obydwie jej części posiadają bowiem również kampanię dla jednego gracza.

Zobacz też: Ranking najlepszych kart graficznych

Warto wspomnieć, że Battlefield 1943, Bad Company i Bad Company 2 są także częścią subskrypcji EA Play i co za tym idzie Xbox Game Pass Ultimate oraz PC Game Pass. Najprawdopodobniej więc za tydzień znikną też z katalogów tych usług.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2359 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.