Battlefield 2042 już dziś dostanie aktualizację 4.0. Ogromna lista zmian i nowości

Battlefield 2042

Od premiery Battlefielda 2042 mija dzisiaj dokładnie 5 miesięcy. Gra szwedzkiego studia DICE nie została ciepło przyjęta przez graczy, czemu zresztą trudno się dziwić, bo od pierwszego dnia męczył ją brak podstawowych funkcjonalności i szereg błędów. Wsparcie Battlefielda 2042 stoi na fatalnym poziomie, ale dobra wiadomość jest taka, że jeszcze dzisiaj dostaniemy wyczekiwaną aktualizację 4.0. Patch wprowadzi wiele potrzebnych zmian i nowości.

Battlefield 2042 aktualizacja 4.0 — co nowego?

Zwiastun Battlefield 2042 z elementami rozgrywki

O aktualizacji 4.0 do Battlefield 2042 usłyszeliśmy już jakiś czas temu, jednak dopiero dzisiaj uaktualnienie trafi do graczy na wszystkich platformach. To, czy kogoś ono jeszcze zainteresuje, to sprawa drugorzędna — na moment publikacji niniejszego newsa w najnowszego BF-a na Steamie gra tylko nieco ponad 1000 osób.

Pomijając uszczypliwości, update 4.0 poprawia setki błędów, a także wprowadza istotne zmiany i nowości. Wśród nowości warto tu wymienić w szczególności komunikację głosową w zespołach i zmianę sposobu wyświetlania wyników w tabeli na koniec rundy. Ponadto poprawiono ogólny balans rozgrywki, adresując poszczególne bronie, pojazdy i specjalistów; ułatwiono też odblokowywanie nowej zawartości w poszczególnych trybach. Wypisanie wszystkich nowości w Battlefield 2042 z aktualizacji 4.0 zajęłoby wieki, dlatego osoby chcące zapoznać się z pełnym changelogiem odsyłamy na stronę EA.

Przeczytaj też: Jaki fotel gamingowy wybrać

Wyczekiwane uaktualnienie stanie się dostępne do pobrania jeszcze dzisiaj, choć nie wiadomo, o której godzinie. DICE zapowiedziało, że na tej aktualizacji się nie skończy — kolejna duża łatka do Battlefielda 2042 ma się ukazać w maju. Czy nagła zmiana podejścia studia do swojej najnowszej gry sprawi, że serwery ponownie zapełnią się graczami? Raczej nie, ale próbować warto.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z