DICE próbuje naprawić Battlefielda 2042. Do gry wrócą klasy postaci!

battlefield 2042

Studio DICE nadal walczy o to, aby najnowsza odsłona serii Battlefield z ubiegłego roku przekonała do siebie graczy. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem sezonu 2., który ma wprowadzić do gry kilka zmian. Zapowiedziano również spore odświeżenie systemu klas, na co najbardziej liczą gracze – na to jednak przyjdzie poczekać nieco dłużej.

REKLAMA

Sezon 2. nadzieją gry Battlefield 2042

Trailer nowej zawartości w grze Battlefield 2042

Nadchodzący wielkimi krokami sezon 2. w grze Battlefield 2042 przyniesie kilka nowości. Pierwszą z nich jest spora mapa, której rozgrywka skupi się wokół działań piechoty. Ma ona pomieścić nawet 128 graczy. Do gry trafi również kilka broni, które dotychczas wykorzystywane były w trybie Battlefield Portal, jak i nowy specjalista. Przemodelowaniu poddane zostaną dwie mapy – Renewal i Orbital.

Najciekawszą informacją jest jednak ta dotycząca powrotu znanego i lubianego systemu klas postaci. Twórcy przyznali, że eksperyment z Operatorami jednak nie sprostał oczekiwaniom graczy, którzy zdecydowanie preferowali wcześniejszy i standardowy podział na poszczególne rodzaje wojaków. Ten zawita do gry najpewniej w okolicach 3. sezonu, który może rozpocząć się w przyszłym roku.

Zobacz też: Z czego się składa komputer?

Tak prezentuje się rozdzielenie dotychczasowych operatorów na znane wszystkim klasy:

REKLAMA
  1. Szturmowiec: Mackay, Sundance, Dozer
  2. Wsparcie: Angel, Falck, Specjalista z 2. sezonu
  3. Inżynier: Lis, Boris, Irish
  4. Zwiadowca: Casper, Paik, Rao
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!