Seria Battlefield ma już 20 lat — tak gracze bawili się przed dwie dekady

Battlefield 2042

Czas biegnie nieubłaganie, a przykładem tego mogą być starzejące się serie gier wideo. We wrześniu swoje dwudziestolecie obchodzi seria Battlefield. Z tej okazji twórcy ze studia DICE przygotowali specjalny, okolicznościowy filmik.

Battlefield, czyli dwie dekady zmagań na polu bitwy

20 lat serii Battlefield

Studio DICE postanowiło uczcić dwudziestolecie swojej serii krótkim filmikiem, w którym zawarto ciekawe zagrania i nie tylko z różnych gier z przestrzeni tych dwóch dekad. Cała historia rozpoczęła się jeszcze w 2002 roku, aby w ciągu dwóch dekad zaprosić graczy na ogromne pola bitew w różnych epokach i miejscach na świecie. Trzeba przyznać, że to kawał gamingowej historii i tym samym ważny jej rozdział.

Zobacz też: Kody do Minecraft

Warto na chwilę odstawić na bok dywagacje na temat jakości ostatniej odsłony serii, czyli Battlefield 2042. Ogółem rzecz biorąc, marka ta wywarła ogromny wpływ na segment gier akcji, a rywalizacja z Call of Duty rozgrzewała niekiedy do czerwoności społeczności graczy — jednocześnie dostarczając masę zabawy. Oby przyszłość Pola Bitwy była łaskawa, bo będzie to korzyść przede wszystkim dla fanów gier.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.