Bayonetta 3 – aktorka nawołuje do bojkotu gry przez „niemoralną” ofertę wynagrodzenia

bayonetta 3

Bayonetta 3 to nadchodzący tytuł ekskluzywny na konsolę Nintendo Switch. W ostatnim czasie świat obiegła informacja o tym, że aktorka podkładająca głos tytułowej wiedźmie od dwóch odsłon nie wystąpi w trzeciej części gry. Powodem miał być napięty terminarz, ale rzeczywistość może być o wiele bardziej brutalna.

REKLAMA

Bojkot gry Bayonetta 3 z powodu niskiego wynagrodzenia aktorki?

Hellena Taylor to aktorka, która użyczyła swojego głosu tytułowej postaci w dwóch pierwszych odsłonach serii Bayonetta. Niedawno okazało się, że twórcy przy okazji najnowszej, trzeciej części, skorzystają z usług innej osoby. Powodem miał być rzekomo napięty grafik Taylor, który uniemożliwiał przeprowadzenie sesji nagraniowych. Prawda może być jednak inna — w sieci zawrzało po oświadczeniu w formie wideo opublikowanym przez samą zainteresowaną:

Seria Bayonetta zarobiła około 450 milionów dolarów — nie biorąc pod uwagę sprzedaży gadżetów. Przygotowując się do swojej roli, trenowałam łącznie przez ponad 7 lat, w tym 3 lata w London Academy of Music and Dramatic Art oraz kilka lat ze znanymi trenerami aktorstwa.

Hellena Taylor

Bogate doświadczenie i CV aktorki robi wrażenie, nie bez powodu zresztą gracze mogli usłyszeć jej głos w dwóch pierwszych częściach cenionej na całym świecie gry. Zdaniem Helleny Taylor, twórcy chcieli ponownie obsadzić ją w głównej roli, lecz ich oferta finansowa miała być „legalna, choć niemoralna i obraźliwie niska”.

Finałowa oferta za rolę Bayonetty w całej grze wyniosła 4 tysiące dolarów amerykańskich. To obraza dla mnie, ilości czasu poświęconego na moją pracę, dla wszystkiego, co dałam tej grze i jej fanom. Proszę graczy, aby zbojkotowali Bayonettę 3, a zaoszczędzone pieniądze przekazali na cele charytatywne.

Hellena Taylor

Zobacz też: Jak udostępnić internet z telefonu na komputer

Jeżeli informacje przekazane przez aktorkę są prawdziwe, nie ma się czemu dziwić. Gaża wynosząca zaledwie 4 tysiące dolarów za rolę głównej aktorki głosowej w tak dużym tytule zakrawa na żart, tym bardziej że seria jest marką uznaną na całym świecie, a za produkcję i wydawnictwo odpowiada wielkie przedsiębiorstwo, nie zaś niezależni twórcy. Premiera gry Bayonetta 3 została zaplanowana na 28 października 2022 roku. Czy fani zastosują się do prośby aktorki?

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!