Niezła sprzedaż polskiego Bellwright! Survival RPG został ciepło przyjęty przez graczy

Bellwright

Pod koniec ubiegłego miesiąca wrocławskie studio Donkey Crew powróciło z kolejnym tytułem. Bellwright to typowy przedstawiciel gatunku survival RPG, w którym gracze muszą zdobywać zasoby i dbać o rozwój oraz bezpieczeństwo własnej osady. Jak przyznają deweloperzy, popularność ich najnowszej gry znacznie przewyższyła oczekiwania.

Bellwright cieszy się sporą popularnością. Najnowsze wyniki sprzedaży

Zwiastun Bellwright

W ciągu 3 tygodni od rozpoczęcia wczesnego dostępu Bellwright kupiło ponad 200 tys. graczy.

Liczba osób, które dodały tytuł do listy życzeń, podwoiła się (do niemal 823 tys.), a użytkowcy Twitch spędzili 975 tys. godzin na oglądaniu transmisji z rozgrywki.

Twórcy chwalą się również pozytywnym odbiorem wśród graczy. Na platformie Steam znajdziemy aktualnie 4484 recenzje, z których 77% ma wydźwięk pozytywny.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ilość wsparcia i entuzjazmu ze strony graczy była dla naszego zespołu wspaniałą niespodzianką. W trakcie zbierania opinii oraz dyskutowania ze społecznością na temat potencjalnych funkcji, które zostaną dodane w pierwszej aktualizacji zawartości, będziemy mieli kilka ekscytujących wiadomości na temat przyszłości Bellwright i tego, co będzie dalej.

Florian “chadz” Hofreither, dyrektor projektu w Donkey Crew

Co więcej, Bellwright ma nie podzielić losu poprzedniej produkcji studia Donkey Crew (Last Oasis), która szybko straciła bazę aktywnych graczy. Znacząca grupa osób spędziła w grze więcej niż 20 godzin, a według wydawcy ten trend będzie się utrzymywał.

Źródło: Gamepress

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.