Beta Path of Exile 2 opóźniona! Pogromca Diablo 4 potrzebuje więcej czasu na dopracowanie

Path of Exile

Diablo 4 raczej nie przekonało do siebie tych bardziej zagorzałych fanów gatunku hack’n’slash, którzy niecierpliwie oczekują premiery Path of Exile 2. Tytuł ten od samego początku jawi się jako pozycja idealna dla osób wymagających od gry nie tylko zabawy, ale też pewnej formy wysiłku. Niestety twórcy przy okazji prezentacji jednej z klas podzielili się z nami wyjątkowo nieprzyjemnymi wieściami dotyczącymi beta-testów…

Grinding Gear Games potwierdza opóźnienie bety Path of Exile 2

Path of Exile 2 – prezentacja klasy Rangera

Nowozelandzkie Grinding Gear Games opublikowało wczoraj zupełnie nowy materiał prezentujący możliwości dystansowej klasy Rangera. Przebitki z rozgrywki mogą napawać optymizmem, bo wygląda to wszystko bardzo dobrze, a jednocześnie jasno pokazuje, jaka wizja przyświeca deweloperom pracującym nad Path of Exile 2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na tym jednak dobre wieści się kończą, bo wczoraj na Twitterze/X pojawił się oficjalny komunikat studia, w którym potwierdzone zostało, że beta Path of Exie 2 zaliczy opóźnienie. Pierwotnie planowano wypuszczenie jej na początku czerwca 2024 roku, teraz jednak przekazano, że na wydarzenie to trzeba będzie poczekać do końca roku. Jest to więc całkiem poważna obsuwa względem pierwotnych terminów.

Beta Path of Exile 2 zostanie opóźniona. 

Wcześniej informowaliśmy, że możemy udostępnić betę 7 czerwca i chociaż uważamy, że będziemy w stanie przygotować zawartość gry na czas, nie doceniliśmy, ile czasu zajmie nam wykończenie rozgrywki do standardu, z którego będziemy zadowoleni. Nadal zamierzamy przeprowadzić alfa testy w czerwcu, ale betę opóźnimy do końca roku.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty, ale powinno to nastąpić pod koniec roku.

Grinding Gear Games

Pewnym pocieszeniem jest tutaj fakt, iż wersja alfa gry nadal planowana jest na czerwcowy termin, choć biorąc pod uwagę wcześniejsze zapewnienia — nie tego oczekiwali gracze. Pewne rozczarowanie widać po komentarzach pod wpisem, choć nie brak też głosów, które wyrażają zrozumienie dla całej sytuacji.

Z dwojga złego lepiej, aby deweloperzy mogli w spokoju pracować nad swoim dziełem, aniżeli wypuścić coś, z czego nie będą zadowoleni ani oni, ani sami gracze, nawet jeśli będzie to wersja beta. Biorąc pod uwagę stan wielu współczesnych produkcji, których pełne wersje debiutują pełne błędów i niedoróbek, tak w zasadzie powinniśmy się cieszyć. Oby tylko była to ostatnia tego typu obsuwa.

Źródło: Twitter/X:Path of Exile

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.