To koniec francuskiego oddziału Bethesdy! Byli pracownicy czują się oszukani przez Microsoft

Bethesda France

Zwolnienia, anulowanie projektów i zamykanie poszczególnych działów to pewien smutny element rzeczywistości branży growej w ostatnim roku. Takich sytuacji nie uniknęli też najwięksi giganci tacy jak Embracer Group, Sony czy Microsoft, ale też wszystkie podległe im oddziały. Najnowsze informacje dochodzące bezpośrednio z Francji potwierdzają, że tamtejszy oddział Bethesdy został zamknięty.

Bethesda France oficjalnie przestaje istnieć

Wczoraj na Twitterze/X pojawiło się kilka wpisów potwierdzających, że francuski oddział Bethesdy został definitywnie zamknięty przez Microsoft. W poście opublikowanym przez profil Fallout Generation możemy przeczytać, że podejrzenia dotyczące zwolnienia pracowników były obecne wśród społeczności od jakiegoś czasu, ale dopiero wczoraj wszystko oficjalnie ujrzało światło dzienne.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Cała sytuacja jest wyjątkowo nieciekawa i zapewne bolesna dla wielu zatrudnionych, bo w wywiadzie dla serwisu BFM mówią oni wręcz o „złamanych obietnicach” i niezbyt dobrych relacjach lokalnego oddziału z samym Microsoftem. Kilku z byłych pracowników, postanowiło podzielić się swoimi doświadczeniami, a jeden z nich twierdzi, że ludzie byli zwalniani już od stycznia, ale przez ostatnie kilka tygodni obiecywano im zachowanie przynajmniej pewnej liczby posad, która utrzymywałaby działanie oddziału.

Xbox i Bethesda
Xbox + Bethesda

Tak się jednak nie stało i koniec końców całe biuro zostało definitywnie zamknięte.

Mieliśmy bardzo złe doświadczenia z katastrofalnymi premierami Redfall Starfield i być może to właśnie przekonało Microsoft do zamknięcia lokalnych biur i ponownego skupienia sił.

Jeden z pracowników francuskiego oddziału Bethesdy

Co bardzo ciekawe, kilku pracowników wyznało, że od pewnego czasu ich relacje z Microsoftem nie były najlepsze. Powodem miał być pewien „dyskomfort oraz nieufność”. Nie zmienił tego fakt, że francuski oddział Bethesdy dość mocno zaangażowany był w rozwój lokalnych społeczności związanych z markami The Elder Scrolls Online czy Fallout. Ich starania najwidoczniej nie zostały docenione, bo nie dostali nawet zaproszenia na ostatnie obchody dziesięciolecia obecności TESO, które odbywały się w Holandii.

Z rozmów, które przeprowadził francuski portal, przebija się jedno — rozgoryczenie pracowników, którzy wkładając przez lata sporo wysiłków, na koniec zostali potraktowani w sposób bardzo brutalny. Nie jest jasne, czy przykład Bethesda France jest jednostkowy, czy też w najbliższym czasie możemy spodziewać się podobnych komunikatów. Pewne jest natomiast, że w oczach francuskojęzycznych graczy wizerunek firmy oraz Microsoftu zostały bardzo mocno nadszarpnięte.

Źródło: Twitter/X: Fallout Generation, bfmtv.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.