Bethesda liczyła na potężny przychód dzięki Starfield. Poznaliśmy prognozy sprzedażowe gier studia

Starfield

Niedawno miał miejsce duży wyciek dokumentów, który pozwolił spojrzeć między innymi na plany Microsoftu dotyczące kolejnych przejęć czy Xboxa nowej generacji. Nie są to jednak wszystkie informacje, które dotarły do szerszego grona odbiorców. W związku z wyciekiem możemy bowiem dowiedzieć się, jakie były prognozy sprzedażowe gier Bethesdy.

Wyciek dokumentów ujawnia prognozy sprzedażowe gier Bethesdy

bethesda prognozy
Prognozy sprzedażowe Bethesdy

Ostatni wyciek dokumentów dotyczących sprawy sądowej Microsoftu z FTC przyniósł między innymi informacje na temat prognoz sprzedażowych poszczególnych gier Bethesdy. Jak można zauważyć na ujawnionej analizie, oczekiwano, że Starfield stanie się ogromnym hitem. Zakładano, że kosmiczny RPG zarobi w 4 lata prawie 1 miliard dolarów.

W pierwszym roku (pierwotnie Starfield miał trafić na rynek w 2021 roku) prognozowano 600 milionów dolarów przychodu wygenerowanego przez grę, a w drugim 215 milionów dolarów. W trzecim i czwartym roku liczby te nieco spadają w miarę kontynuowania cyklu życia gry, a prognozy przewidują odpowiednio 50 milionów dolarów i 35 milionów dolarów.

Zobacz też: Gry podobne do Starfield

Warto także zwrócić uwagę, jak ogromnym zainteresowaniem według analiz miałby cieszyć się The Elder Scrolls VI, który już w pierwszym roku miałby przynieść zysk na poziomie 1 miliarda dolarów. To zdecydowanie bardziej optymistyczne założenia, niż w przypadku Starfield. Należy jednak pamiętać, że są to tylko szacunki korporacji, a dokument sporządzony został kilka lat temu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.