Gra na licencji Disneya od Bethesda Softworks? Źródła wskazują na sieciowy tytuł PvPvE

Bethesda Softworks Disney

Obecnie pewne jest, że jedno ze studiów podległych pod Bethesda Softworks pracuje nad grą opartą o IP Indiana Jones, która ma być ekskluzywna dla ekosystemu Microsoftu. Okazuje się jednak, że może to nie być jedyny projekt na licencji, nad którym piecze sprawuje amerykański wydawca. Nowe pogłoski wskazują na jeszcze jedną pozycję, tym razem o nieco innych charakterze niż przygody słynnego archeologa.

Nowe doniesienia wskazują, że byli deweloperzy m.in. Prey zależni of Bethesda Softworks mogą pracować nad grą opartą o IP Disneya

Xbox i Bethesda
Xbox i Bethesda Softworks

Zgodnie z najnowszymi wiadomościami, Roundhouse Studios (znane dawniej jako Human Head) należące od 2019 roku do Bethesda Softworks pracuje nad zupełnie nową grą. Już w okresie przejęcia pojawiały się informacje, że twórcy Prey, czy serii Rune odpowiedzialni są za projekt będący shooterem PvPvE dla 3-osobowych grup. Dodatkowo wszystko to miało powstawać na „dużej, komiksowej licencji”.

Po dość długim czasie od tamtych wydarzeń, sprawie przyjrzał się Shpeshal Nick, który znany jest z tego, że dość dobrze orientuje się w zakulisowych działaniach firm należących do Microsoftu. Zgodnie z jego wiedzą, projekt ten nadal jest rozwijany, ów licencja ma pochodzić od Disneya.

Oczywiście insider nie sprecyzował dokładnie o jakie IP chodzi, ale sam przekaz wystarczył, aby uruchomić ogromną machinę spekulacyjną. Niektórzy wskazują na uniwersum Star Wars, inni zaś woleliby jedną z superbohaterskich marek, które ostatnimi czasy nie mają najlepszej passy.

Przeczytaj też: Gry podobne do The Last of Us

Wszystkie te informacje na to — na ten moment — tylko i wyłącznie plotki, których na razie nie da się zweryfikować. Możliwe jednak, że za jakiś czas Bethesda Softworks ujawni za jakiś czas karty i zdradzi, nad czym Roundhouse Studios pracuje. Fani Disneya powinni trzymać kciuki!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.