Blacktail z datą premiery i nowym gameplayem! Słowiańska opowieść od polskiego studia wygląda świetnie

blacktail

Otrzymaliśmy nowy gameplay z Blacktail — polskiej gry akcji, w której wcielimy się w młodą Babę Yagę. Gra zaoferuje nam otwarty świat, system walki polegający na łuku i magii oraz interesujące elementy RPG. Wszystko to zostało polane baśniowym sosem, nawiązującym do słowiańskich mitów.

Blacktail otrzymał nowy gameplay i datę premiery

Gameplay z Blacktail

Krakowskie studio The Parasight opublikowało nowy gameplay z nadchodzącego Blacktail. Tytuł jest pierwszoosobową grą akcji osadzoną w otwartym świecie, inspirowanym słowiańskimi mitami oraz legendami. Wcielamy się w nim w młodą Yagę — dziewczynkę, która po zniknięciu starszej siostry została wygnana z wioski i znalazła schronienie w lesie. Tylko od decyzji gracza zależy, czy protagonistka stanie się opiekunem kniei, czy raczej przerażającą wiedźmą, którą straszy się niegrzeczne dzieci.

Akcja gry skupia się na przywróceniu tajemniczych wspomnień bohaterce. Przy okazji trzeba oczywiście przetrwać w brutalnym świecie, wypełnionym baśniowymi potworami. W starciu z nimi nasza młoda Yaga wykorzysta łuk i potężne zaklęcia. Poza walką przyjdzie czas na rozwój protagonistki. Tutaj do akcji wchodzą standardowe drzewka umiejętności, a także warzone przez nastoletnią czarownicę mikstury. W związku z tym pojawią się także rozbudowane elementy zbieractwa, czy craftingu.

Zobacz też: Stare gry na PC i konsole

Premiera Blacktail odbędzie się 15 grudnia 2022 roku na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Produkcja jest kierowana na nową generację konsol, dlatego użytkownicy Xbox One oraz PS4 muszą obejść się smakiem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!