Blacktail to mroczna opowieść polskiego studia, w której słowiańskość odgrywa główną rolę

Blacktail

W ramach wczorajszego Opening Night Live na Gamescomie swoją prezentację miała gra Blacktail, za którą odpowiada krakowskie studio The Parasight. Tytuł pozwoli graczom stworzyć własną wersję baśni o Babie Jadze i jest to ekscytująco-niepokojące.

REKLAMA

Trailer Blacktail zapowiada coś mrocznego, ale i fascynującego

Trailer Blacktail

W Blacktail główną bohaterką jest niejaka Yaga. 16-letnia dziewczyna została oskarżona o paranie się czarami, za co karą zostało wygnanie z wioski. Bohaterka będzie musiała zmierzyć się z upiorami przeszłości, a pomoże jej w tym (a jakże) magia, oraz łuk.

Twórcy gry nie ukrywają, że znane wszystkim legendy i baśnie z Babą Yagą w roli głównej stanowiły ogromną inspirację do stworzenia Blacktail. Nie bez powodu jedną z głównych cech gry jest jej klimat, który można pochwalić za mrok, tajemniczość, ale przede wszystkim słowiańskość. W grze znajdzie się sporo miejsca dla czarów, jak również folkloru.

Jedną z najciekawszych cech Blacktail ma być tworzenie własnej legendy, tudzież… baśni. Co ważne, może ona stać się piękną historią o strażniczce lasu, jak i również upiornym koszmarem o potworności, która może czaić się w mrokach. Tylko od gracza zależy, którą drogą będzie podążać.

Zobacz też: Kody do Heroes 3

Premiera Blacktail będzie mieć miejsce 15 grudnia 2022 roku. Gra trafi na PlayStation 5, PC oraz Xbox Series S|X. Do tego czasu twórcy powinni wyjawić światu jeszcze więcej szczegółów na temat swojej produkcji.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!