Blade ma powstawać na silniku Dishonored. Arkane wykorzysta technologię, z której słynie

Marvel's Blade

Blade został oficjalnie zaprezentowany na The Game Awards 2023, a za grę odpowiada Arkane. Wiele wskazuje na to, że studio wykorzysta w procesie tworzenia tej produkcji dobrze znaną sobie technologię. Powstaje ona bowiem prawdopodobnie na siliku graficznym Void Engine, na którym stworzono m.in. Deathloopa czy Dishonored 2.

Blade – silnik graficzny Void Engine

Zwiastun Blade

Od jakiegoś czasu wiemy już oficjalnie, że za Blade odpowiada studio Arkane. Gra najprawdopodobniej powstaje na silniku Void Engine, który jest dobrze znany pododdziałowi z Lyonu, odpowiedzialnego w przeszłości za m.in. Deathloopa.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Taka informacja pojawiła się bowiem na profilu jednego z twórców pracujących w Arkane. Biorąc pod uwagę, że grę przygotowują Francuzi, jest ona jak najbardziej logiczna.

Choć rzecz jasna Bethesda na razie nie potwierdziła jej oficjalnie. Z drugiej strony to raczej amerykański zespół Arkane z Austin słynie z tego, że w swojej pracy wykorzystuje Unreal Engine, więc niezbyt widać tutaj inną możliwość.

Wykorzystanie Void Engine oznaczałoby z kolei, że twórcy z Lyonu nie byli chętni na żadne technologiczne eksperymenty. Zamiast tego postawili natomiast na silnik, z którego słyną.

Zobacz też: Gry podobne do Cyberpunk 2077

Niestety na ujrzenie konkretów z ich pracy przyjdzie nam jeszcze poczekać. Na ten moment nie znamy nawet roku, w którym Blade miałby zadebiutować.

Źródło: Pure Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.