Blight Survival to średniowieczny horror akcji z trybem kooperacji. Gra otrzymała pierwszy trailer

Blight Survival

Średniowiecze, tajemnicza zaraza i kooperacja. Dla wielu graczy zabrzmi to całkiem intrygująco, zwłaszcza jeśli do tego wszystkiego doda się elementy znane z produkcji roguelite. Tym wszystkim cechować się ma Blight Survival, czyli nadchodząca produkcja od dwuosobowego Haenir Studio. Gra otrzymała wczoraj swój pierwszy zwiastun z wersji alpha i trzeba przyznać, że wygląda on całkiem dobrze.

W Blight Survival gracze będą musieli rozwiązać zagadkę tajemniczej plagi

Blight Survival — trailer

Fabuła Blight Survival rozgrywać ma się w średniowieczu na terenie „ziemi niczyjej” pomiędzy dwoma skonfliktowanymi państwami. Z ciał zabitych, których ciągle przybywa, wyłonił się tam nowy rodzaj zarazy, która zamienia ludzi w agresywne i krwiożercze monstra. Graczom przyjdzie więc wcielić się w rycerza, który w pojedynkę lub w czteroosobowej grupie będzie musiał stawiać czoła zarażonym i rozwiązać problem tej nowej plagi.

Dodatkowo w tytule nie zabraknie mechaniki zdobywania wyposażenia, która oparta będzie na szczęściu, a więc kolejne podejścia będą mogły się od siebie znacznie różnić. Sam ekwipunek również ma być całkiem różnorodny i pozwalać na dostosowywanie go pod własne preferencje i styl gry.

Przeczytaj też: Najlepsze gry samochodowe

Trzeba przyznać, że wszystko prezentuje się całkiem ciekawie, a dość duże wrażenie robić może warstwa wizualna, która stoi na dość wysokim poziomie. Mimo tego w sieci pojawiło się parę głosów krytyki, głównie ze względu na kooperację, która dla wielu osób jest tutaj kompletnie niepotrzebna. Blight Survival ma zadebiutować „wkrótce” tylko za pośrednictwem platformy Steam.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!