Może i jeszcze nie wyszła, ale za to będzie jako-taka. Blok Ekipa Alkoholipsa zadebiutuje jeszcze w 2024 roku

Blok Ekipa Alkoholipsa

Twórczość Walaszka ma prawie tyle samo swoich przeciwników, co zwolenników, ale jedno trzeba jej oddać, dość skutecznie udało się jej przeniknąć do mainstreamu. Kwestią czasu było więc przygotowanie gry, która bazować będzie na postaciach i światach wykreowanych przez kultowego wśród młodszych pokoleń filmowca. Świetnym tego przykładem jest Blok Ekipa Alkoholipsa, która — wedle zapowiedzi — zadebiutuje już niebawem.

Blok Ekipa Alkoholipsa, czyli gra oparta o twórczość Walaszka zadebiutuje jeszcze w tym roku

Blok Ekipa Alkoholipsa
Blok Ekipa Alkoholipsa

Zgodnie z najnowszym komunikatem studia Simplicity Games jeszcze w 2024 wyda na Steamie Blok Ekipa Alkoholipsa, czyli produkcję bazującą na kultowych animacjach Bartosza Walaszka. Przyglądając się przedstawionym materiałom widać, że będziemy mieli tutaj do czynienia z przedstawicielem gatunku Beat’em Up, który okraszony został typową dla tego artysty oprawą wizualną. W grze oczywiście nie zabraknie kultowych postaci z samej Blok Ekipy, a więc Spejsona, Wojtasa i Wala.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dodatkowo na materiałach widać „angaż” innych postaci z animacji Walaszka jak np. legendarny egzorcysta — Bogdan Boner. Wszystko to zaś ma rozgrywać się na warszawskim Grochowie, które nękane jest przez dziwne, niewytłumaczalne zjawiska.

W opisie produktu na Steamie twórcy zapowiadają nie tylko niepodważalny klimat, ale także dynamiczny system walki, opierający się nie tylko o umiejętności bohaterów, ale samych graczy. Dodatkowo Blok Ekipa Alkoholipsa ma oddać w ręce graczy system rozwoju postaci, który ma pozwalać graczom dostosowywać bohaterów do coraz większych wyzwań.

Czy tytuł ten pobije serca graczy? Niektórych na pewno? Czy to będzie dobra gra? Na pewno jako-taka, a twórcy dadzą z siebie całe 30%. Na razie jednak nie wiemy, kiedy tytuł ten doczeka się daty premiery, ale dla fanów twórczości Walaszka powinna być to pozycja obowiązkowa. Pozostaje kwestia ceny, ale Bogiem a prawdą, gratis to uczciwa cena, prawda?

Źródło: Komunikat prasowy: Simplicity Games

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.