Marzyliście o upiększaniu bloków z wielkiej płyty? Dzięki pewnej polskiej grze wreszcie możecie się spełnić

Bloki

Blokowiska z wielkiej płyty, które po dziś dzień są nieodłącznym elementem polskich miast, dość mocno wryły się w typowy krajobraz naszego kraju. Ten rodzaj budownictwa ma wielu swoich przeciwników, ale też i zwolenników doceniających ten urok czasów minionych. Teraz dzięki grze od polskiego projektanta wreszcie zyskaliśmy okazję upiększać właśnie ten konkretny rodzaj budowli.

Projekt BLOKI pozwoli zaaranżować typową budowlę z wielkiej płyty wedle własnych upodobań

Mowa o grze BLOKI od polskiego projektanta Bartosza Seiferta oraz studia Sky World Games. Jest to coś w rodzaju edukacyjnego projektu, który pozwala graczom stać się architektem elewacji budynków mieszkalnych z okresu PRL-u.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Innymi słowy, będziemy musieli zadbać o jak najbardziej atrakcyjny wygląd nie tylko samego bloku, ale też wszystkich przyległości. Oznacza to, że poza samą elewacją trzeba będzie zadbać o pobliski teren zielony.

W grze znalazł się fragment jednego z warszawskich osiedli, który należy do Spółdzielni Mieszkaniowej Służew nad Dolinką. Dodatkowo nad wydaniem gry czuwał Mazowiecki Instytut Kultury, co dodatkowo dodaje produkcji większego edukacyjnego wydźwięku.

BLOKI

O co dokładnie chodzi w BLOKACH? Rdzeń rozgrywki skupia się zbieraniu punktów, które niezbędne są do wykonywania konkretnych działań. Dzięki temu będziemy w stanie odblokowywać kolejne funkcje i możliwości gospodarowania terenem i budynkami.

Przy tym wszystkim trzeba też pamiętać, że nie możemy wykonywać tych wszystkich „od niechcenia”, bo oceniane są walory estetyczne, użytkowe oraz ekologiczne. W końcu ma być to coś, gdzie ludzie chcieliby mieszkać.

Zaprezentowane materiały pokazują, że projekt ten może być wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem, które może przypaść do gustu fanom city builderów. Tutaj jednak ten aspekt projektowania jest dostępny bardziej w mikroskali.

BLOKI dostępne jest do pobrania z oficjalnej strony gry lub za pośrednictwem platformy Steam. Co ważne, jest to bezpłatny projekt, który pobrać mogą wszyscy zainteresowani tematem aranżacji przestrzeni miejskich.

Kolejnym plusem są na pewno wymagania techniczne, które pozwalają uruchomić grę nawet na naprawdę słabych maszynach.

  • Procesor: Intel Quad-Core lub odpowiednik firmy AMD (2,5 Ghz lub wyżej)
  • Karta Graficzna: Nvidia GeForce GTX 660
  • Pamięć RAM: 1 GB
  • DirectX: Wersja 12
  • Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni
  • System operacyjny: Windows 10 64-bity

Przeczytaj też: Gry podobne do Cyberpunk 2077

Raczej mało kto spodziewał się tego rodzaju projektu, jednak zamysł i udostępnione materiały prezentują całkiem ciekawą pozycję. Zamierzacie sprawdzić ten niecodzienny i intrygujący tytuł? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.