Twórcy Alan Wake 2 dziękują Polakom. „Nie mogę się doczekać”

Alan Wake 2 flaga PL

Alan Wake 2 to jedna z największych premier nie tylko w przypadku horrorów, ale też gier w ogóle. Nie ulega więc wątpliwości, że konkurencja odnotowała debiut produkcji Remedy. Polacy z Bloober Team pogratulowali fińskim twórcom udanego dzieła i doczekali się miłej odpowiedzi.

Bloober Team gratuluje Remedy, twórcy Alan Wake 2 odpowiadają po polsku

Jak widać na powyższym tweecie, Bloober Team gratuluje Remedy Entertainment kolejnego klasyka z atmosferą. W obrazek z Alanem Wake wpleciono Mariannę – protagonistkę The Medium.

Niedługo później „Blooberzy” doczekali się odpowiedzi od twórców Alan Wake 2. Przyjacielskie podziękowania otrzymali także w języku polskim.

Wpis krakowskiego studia nie uległ też uwadze Kyle’a Rowleya – dyrektora Remedy. W swoim tweecie przekazał polskim deweloperom, że sami wiedzą, czego nie może się doczekać.

To oczywiste nawiązanie do Silent Hill 2. Protoplasta psychologicznych horrorów, z którego czerpało także samo Remedy, jest odnawiany w postaci pełnoprawnego remake’u przez Bloober Team.

Nie ulega więc wątpliwości, że stoimy przed szansą zobaczenia rywalizacji wysokobudżetowych gier grozy, której nie było od lat. Biorąc pod uwagę poprzeczkę ustanowioną przez Alan Wake 2, nasi rodacy będą musieli się mocno postarać, aby to przebić. Bez wątpienia właśnie tego oczekują fani legendarnej już opowieści o Jamesie Sunderlandzie.

Zobacz też: Ranking telewizorów 50 cali

Tym bardziej miło, że poczucie konkurencji nie przysłania pozytywnej atmosfery. Branża trzyma się razem, co jest niezwykle ważne w procesie powstawania świetnych gier.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.