Twórcy Silent Hill 2 się nie zatrzymują! Bloober Team zakłada nowy zespół

Bloober Team

Uwaga wielu fanów gier horrorowych zwrócona jest aktualnie w stronę Bloober Team, które w pocie czoła pracuje nad dowiezieniem wyczekiwanego od lat Silent Hill 2 Remake. Krakowskie studio najwidoczniej nie zamierza się zatrzymywać i ma niezwykle ambitne plany dotyczące dalszego rozwoju. Jeden z kroków ku temu został już poczyniony, a to może tylko cieszyć.

Bloober Team powołuje do życia studio Broken Mirror Games

Silent HIll 2
Silent HIll 2

Według informacji przekazywanych przez sam Bloober Team, studio założyło zupełnie nową firmę nazwaną Broken Mirror Games. Jest to zarazem początek działań krakowskiej firmy w sektorze second party, w ramach których chce ona nawiązywać współpracę z innymi firmami zajmującymi się tworzeniem gier. Oczywiście wszystko to odbywać się będzie pod kuratelą twórców The Medium.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Chcemy uwolnić prawdziwy potencjał horroru poprzez wymianę know-how oraz współpracę z innymi twórcami, którzy mają swoją specjalizację. Podobnie jak naprawianie „rozbitego lustra” wymaga odnalezienia brakujących elementów, tak samo nasza podróż polega na łączeniu odpowiednich kompetencji.

Jako producent działający pod patronatem Bloober Team wnosimy naszą wiedzę w zakresie tworzenia wielowarstwowych narracji w klimacie horroru. Nad każdym projektem będzie czuwał nasz główny zespół kreatywny. Realizacja tego elementu planu strategicznego pozwoli nam na skalowanie biznesu bez utraty jakości. Mówiliśmy o tym, że spodziewamy się, że nadchodzący czas będzie dla nas wyjątkowo korzystny, ale najważniejsze, że dochodzimy do tego w sposób organiczny, znacznie zwiększając obecne możliwości spółki

Bloober Team

Podkreślono także, że Broken Mirror Games będzie miało własną kadrę pracowniczą, ale wszystkie projekty mają powstawać we współpracy z Bloober Team. Jest to całkiem ciekawy krok w stronę dalszego rozwoju, które może przynieść krakowskiej ekipie całkiem sporo dobrego.

Na razie jednak nie poznaliśmy żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących projektów Broken Mirror Games. Możliwe, że swoiste „odkrycie kart” nastąpi w niedalekiej przyszłości. Warto więc czekać i obserwować poczynania Bloober Team, które naprawdę namieszać.

Źródło: Bloober Team

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.