Bloodborne i The Last of Us Part II w ponad 100 FPS na PS5? To możliwe!

Bloodborne The Last of Us Part II PS5

Cały problem ze starszymi konsolowymi hitami polega na tym, że nadal często są zablokowane w 30 FPS nawet na PS5 i Xboxie Series X. Jeden z modderów o nicku Illusion udowodnił jednak, że wcale nie musi tak być. Udało mu się bowiem uruchomić Bloodborne oraz The Last of Us Part II na najnowszej konsoli Sony w ponad 100 FPS.

Modder uruchomił Bloodborne i The Last of Us Part II w ponad 100 FPS na zhakowanym PS5

Illusion już wcześniej stworzył wiele łatek, które odblokowały 60 FPS dla takich klasyków, jak Bloodborne i Red Dead Redemption 2. Cały myk wymaga jednak naturalnie zhakowanego egzemplarza PS5.

Teraz modder poszedł jednak o krok dalej. Udało mu się bowiem uruchomić Bloodborne oraz The Last of Us Part II w liczbie klatek przekraczającej momentami 100 FPS.

Jeżeli chodzi o produkcję FromSoftware, gra sięga nawet 110 FPS przy rozdzielczości 720p. Jest to oczywiście natywna rozdzielczość z wersji gry na PS4.

W przypadku The Last of Us Part II mowa o 85 FPS przy 1440p i 110 FPS przy rozdzielczości wynoszącej 1080p. Niestety na razie nie ma mowy o wymuszeniu 120 FPS, a VRR nie jest dostępny w łatce 4.03.

Zobacz też: Telefon z dobrym aparatem

Kup PlayStation 5

Cała sprawa powinna zwrócić uwagę twórców gier. W tym przypadku osoba z „zewnątrz” zdołała uruchomić powyższe tytuły w większej liczbie klatek na sekundę bez dostępu do oficjalnej dokumentacji i zasobów tworzących je firm. Tym bardziej dziwne więc, że niekiedy ta sztuka nadal nie udaje się producentom i niektóre tradycyjjne już hity z poprzedniej generacji wciąż są dostępne wyłącznie w trybie 30 FPS.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.