Hit od From Software na PS4/PS5 zyskuje dzięki Elden Ring! Takich wyników nikt się nie spodziewał

Elden Ring Bloodborne

Kurz po premierze Elden Ring Shadow of the Erdtree zdaje się opadać coraz bardziej i teoretycznie każdy zainteresowany zdążył już dokładnie zapoznać się z tym DLC. Okazuje się jednak, że wśród niektórych graczy rozbudziło to wielki apetyt na kolejne gry z gatunku soulsborne. Posiadacze konsol PS5 mając całkiem szeroki wybór, w większości zdecydowali się na jedyną konkretną pozycję, której na innych platformach na próżno szukać.

Bloodborne zyskuje na popularności dzięki Elden Ring Shadow of the Erdtree

Bloodborne
Bloodborne

Według portalu True Trophies jeszcze przed premierą DLC Shadow of the Erdtree Bloodborne zanotowało wzrost liczby graczy o prawie 58%. Po samym debiucie dodatku tendencja wzrostowa się utrzymała, bo mowa o wzroście zainteresowania o kolejne 11%. Tym samym tytuł ten ulokowany został na 65. miejscu najchętniej ogrywanych gier na konsolach PlayStation.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wychodzi więc na to, że gracze nadal czują do tej pozycji ogromny sentyment, albo postanowili na własną rękę sprawdzić grę, o którą od lat proszą się posiadacze pecetów. Najwidoczniej niektórzy dali się ująć urokowi Bloodborne do tego stopnia, że postanowili zostać z tą grą na znacznie dłużej, niż można było zakładać.

Bloodborne
Bloodborne

Warto też zaznaczyć, że nie tylko Bloodborne może pochwalić się swoistym renesansem zainteresowania. Podobnie jest w przypadku Dark Souls III. Tutaj mówimy o nieco mniejszym wzroście liczby graczy, bo oscyluje on w graniach 6%, ale pozwala to tej grze ulokować się na 121. miejscu zestawienia najchętniej ogrywanych gier na PlayStation.

Gołym okiem widać, że swoista „gorączka” na tytuły od From Software trwa w najlepsze i przechodzi systematycznie na coraz to nowych graczy. Dla From Software jest to świetna wiadomość, bo buduje wśród graczy świadomość, że nie jest to studio tylko od Elden Ring, ale też przekonuje, że tytuły reprezentujące gatunek soulslike wcale nie są takie trudne, a jedynie nieco bardziej wymagające. To już coś.

Źródło: truetrophies.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.