Bobby Kotick zainteresowany kupnem TikToka. Kontrowersyjny biznesmen ani myśli iść na emeryturę

Bobby Kotick TikTok

Przez wiele lat ciężko było o bardziej kontrowersyjną i niesławną postać niż Bobby Kotick. Były już szef Activision Blizzard ustąpił ze stanowiska w wyniku przejęcia jego firmy przez Microsoft, a on sam przez jakiś czas zniknął z radarów mediów związanych z rozrywką. Teraz jednak wraca i najwidoczniej nie planuje iść na emeryturę, bo ma całkiem ambitny plan dotyczący jednego z największych portali społecznościowych na świecie.

Bobby Kotick planuje zakup TikToka i szuka do tego wspólników

Bobby Kotick
Bobby Kotick

Według informacji przekazanych przez Wall Street Journal (via Insider Gaming) Bobby Kotick wraził zainteresowanie kupnem TikToka. Biznesmen chciałby w ten sposób zabezpieczyć jedną z najpopularniejszych aplikacji świata przed wycofaniem jej z rynku w USA.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Aktualny właściciel jednej z najpopularniejszych aplikacji na świecie stoi bowiem w obliczu poważnego zagrożenia ze strony amerykańskiego Kongresu. Urząd ten bowiem proceduje ustawę, która zmusi ByteDance do wyjścia poza USA albo zobliguje do sprzedaży TikToka innemu podmiotowi.

Tutaj właśnie pojawia się Kotick ze swoim planem, choć oczywiście były szef Activision Blizzard nie dokonałby tego samodzielnie. Biznesmen ponoć szuka partnerów, którzy razem z nim wyłożą setki miliardów dolarów na zakup TikToka. Według WSJ miliarder miał zwrócić się z taką propozycją m.in. do sama Altmana z OpenAI.

Na ten moment nie wiadomo czy ktoś będzie chciał wejść w układy z Kotickiem, jednak sam pomysł wydaje się szalenie ambitny. Pozostaje więc pytanie, czy byłemu kierownikowi Activision Blizzard uda się przekonać potencjalnych wspólników i wykupić aplikację z tak ogromnym potencjałem. Na pewno obserwowanie dalszych kroków biznesmena będzie niezwykle ciekawe.

Autor zdjęcia: Jordan Matter

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.