Bodycam zalicza mocny start na Steam! Dwaj młodzi deweloperzy odnoszą sukces, ale muszą wiele poprawić

Bodycam

Od kilku dni na Steamie dostępna jest zupełnie nowym, ultrarealistyczny FPS — Bodycam. Produkcja ta od pierwszych zapowiedzi przykuwała uwagę graczy, głównie ze względu na oprawę wizualną, która wyciskała dosłownie wszystko z silnika Unreal Engine 5. Okazuje się, że po debiucie w Early Accessie gra radzi sobie całkiem dobrze, choć pole do poprawy jest całkiem spore.

Bodycam zalicza mocny start, ale jest też całkiem sporo do poprawy

Wedle najnowszej aktualizacji bazy danych Steam, Bodycam jest aktualnie piątą najlepiej sprzedającą się grą na platformie Valve. Tym samym tytuł ten wyprzedził takie tuzy jak Diablo 4 czy Elden Ring. Mowa więc o znakomitym rezultacie, którego wielu niezależnych deweloperów może wyłącznie pozazdrościć. Co bardzo interesujące, tak wysoka sprzedaż nie specjalnie przekłada się na liczbę graczy. W szczytowym momencie w tytule bawiło się około 16,5 tys. osób, a na moment pisania tego newsa w grze przebywa prawie 13,5 tys.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednocześnie Bodycam jak na razie zbiera dość mieszane recenzje. Głównymi powodami, dla których gra nie zbiera wyłącznie pozytywnych opinii, są kwestie problematycznej optymalizacji i stosunkowo małej zawartości, jaka oferowana jest na premierę. Kłopotliwa okazuje się też kwestia serwerów i ich stabilności. Z racji tego, iż wszystkie mecze rozgrywane są na podstawie rozwiązania per to per, to ewentualne wyjście „gospodarza” jest w stanie dość skutecznie utrudnić zabawę.

Bodycam
Bodycam

Jednocześnie deweloperzy zapowiadają, że w najbliższej przyszłości Bodycam doczeka się ważnych aktualizacji. Mowa m.in. o nowych trybach zabawy, wsparciu technologi NVIDIA DLSS czy trybie fotograficznym. Brzmi to całkiem dobrze, ale na razie nie rozwiąże to wszystkich dręczących ten tytuł problemów.

Mimo wszystko Bodycam można uznać za swego rodzaju sukces, bo produkcja całkiem zauważalnie rozpycha się na rynku gier FPS i nawet jeśli nie zagrozi największym tuzom branży, tak nadal jest to pozycja, którą warto się zainteresować. Ogrywaliście już ten tytuł? Dajcie znać w komentarzach

Źródło: Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.