Brak Starfielda w nominacjach do GOTY to „kradzież”? Fani Xboxa oburzeni

Starfield Xbox The Game Awards

W poniedziałek 13 listopada Geoff Keighley publicznie przedstawił listę gier nominowanych do najbardziej prestiżowej nagrody w całej branży, jaką jest The Game Awards. Pośród wielu znakomitych pozycji, które zawalczą o to wyróżnienie, zabrakło ostatniej produkcji Bethesdy, czyli Starfielda. Część społeczności skupionej wokół Xboxa i Microsoftu nie kryje swojego oburzenia i twierdzi, że doszło do wielkiego nieporozumienia.

Brak Starfielda w nominacjach do The Game Awards 2023 rozczarował fanów produkcji

Przeglądając różnego rodzaju media społecznościowe, takie jak Reddit czy Twitter można natknąć się na spore grupy negatywnych komentarzy ze strony pewnej części społeczności skupionej wokół ekosystemu Microsoftu, która jest rozczarowana tegorocznymi nominacjami do nagrody The Game Awards 2023. Wiele z takich osób stwierdza, że brak uwzględnienia Starfielda jest poważnym nieporozumieniem, które absolutnie nie powinno mieć miejsca.

Nie brak przy tym teorii, jakoby brak nominacji był wyrazem uprzedzenia, a wręcz nienawiści i niechęci mediów growych do Microsoftu i Xboxa.

Denerwuje mnie to i ciągłe negatywne nagłówki ze strony „dziennikarzy growych”. Dostaję artykuły, które nie odzwierciedlają tego, jak świetną grą jest Starfield, zamiast tego dostaje negatywy, bo to generuje wyświetlenia.

Starfield jest pierwszy spośród wszystkich gier wideo od bardzo długiego czasu: arcydzieło w kosmosie i jedna z niewielu kosmicznych produkcji jako całość na konsolach. NIE jest idealna, są błędy, które wymagają naprawy i są rzeczy, które mogliby dodać, ale gdyby chcieli perfekcji, nigdy by to nie zostało wydane (podobnie jak Star Citizen). Historia jest wyjątkowa i wciągająca, wszechświat jest duży z milionami rzeczy do zrobienia, a historia bardzo mi się podobała. Historie są wszędzie. Jako gracz papierowych gier fabularnych zawsze fascynuje mnie ilość stworzonych postaci, z których większość ma w sobie sporo głębi, i zawsze wpadam na rzeczy, których się nie spodziewam.

Jestem po 10 dniach rozgrywki i nadal jestem przy moim pierwszym zapisie, nie mówiąc już o zawartości, którą otrzymujesz w Nowej Grze +. Nagrody w grach wideo, tak samo, jak dziennikarstwo growe, są fałszywe. Nie wiem, jak to się stało, że ta gra nie została nominowana na tle niedoskonałych gier z tej listy.Jeden z komentarzy w serwisie Reddit

Największym zarzutem w stronę nominowanych gier jest obecność na liście Resident Evil 4 Remake, który — jak sama nazwa wskazuje — jest odświeżoną wersją tytuły z 2005 roku. Z tego też powodu niektórzy uważają, że to właśnie miejsce tej pozycji powinien zająć Starfield.

Właśnie rozmawiałem o tym z jednym z moich przyjaciół. Uważamy, że Starfield powinien być nominowany przynajmniej do nagrody GotY. Powinien być nominowany do nagrody zamiast Resident Evil 4.Jeden z komentarzy w serwisie Reddit

Oczywiście nie mogło w tym wszystkim zabraknąć insynuacji, jakoby całe wydarzenie The Game Awards 2023 było jedną wielką farsą, a za wszystkim miało stać „to złe Sony”.

To farsa, te nagrody są głęboko w kieszeniach SonyJeden z komentarzy w serwisie Reddit

Według tego toku rozumowania, gdyby produkcja ta ostatecznie zadebiutowała na PlayStation 5, to od razu zyskałaby miejsce na liście kandydatów do nagrody.

Swoje oburzenie wyrażają też niektórzy twórcy internetowi, którzy zaznaczają, że wszystkie nominowane gry to po prostu kontynuacje znanych marek. Według ich poglądu Starfield, jako zupełnie nowe IP na rynku powinien dostać nagrodę właśnie z tego konkretnego powodu.

Materiał CrapgamerReviews na temat braku nominacji Starfield na gali The Game Awards 2023

Pojawiły się także poglądy, które wskazują, że Starfield ma potencjał, jednak potrzebuje czasu, w którym Bethesda wypuści na rynek oczekiwane DLC. Dzięki dodatkowej zawartości, a także pracy moderów tytuł ten może stać się jedną z najbardziej grywalnych pozycji na rynku. Trzeba jednak brać pod uwagę, że w nominacjach bierze się pod uwagę aktualną kondycję, a nie perspektywy gry na przyszłość.

Przeczytaj też: Gry na PS Vita

Oczywiście nie jest to głos całej społeczności, bo sporo komentujących zauważa, że najnowsza gra Bethesdy po prostu nie zasłużyła sobie na nominację. Wskazują oni, że 2023 rok obfitował w znakomite produkcje, które stały kilka półek wyżej od Starfielda i nawet jeśli są to kontynuacje, to podnoszą one oczekiwania graczy wobec nowych projektów.

Mimo tego niesmak i rozczarowanie brakiem nominacji to coś, co jest zauważalne wśród ludzi skupionych wokół tej pozycji. A jakie jest Wasze zdanie na temat pominięcia Starfield przy okazji gali The Game Awards 2023? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.