Branża współczuje Insomniac Games ogromnego ataku hakerskiego. „To 1000 razy gorsze niż wyciek GTA 6”

Insomniac Games Logo

Od samego rana portale branżowe rozpisują się na temat ataku hakerskiego, a co za tym idzie — ogromnego wycieku, który dotknął Insomniac Games. W efekcie tego do sieci trafiły nie tylko plany studia na najbliższe lata, ale też materiały ujawniające dotychczasowe postępy prac nad grami takimi jak Marvel’s Wolverine. W reakcji na te wydarzenia wielu przedstawicieli innych studiów, ale też dziennikarzy postanowili publicznie wyrazić swoją solidarność wobec dotkniętej firmy.

Przedstawiciele branży growej reagują na atak Insomniac Games

Marvel's Spider-Man 2 Miles
Marvel’s Spider-Man 2, Miles Morales

W mediach społecznościowych (głównie na Twitterze/X) zaczęło pojawiać się całkiem sporo wpisów, w których przedstawiciele branży i mediów growych wyrażają swoje współczucie wobec zaistniałej sytuacji. W wielu postach podkreślone zostało, że nielegalne udostępnienie przeszło 1,3 milionów plików to bardzo poważny cios, które odczułoby każde studio.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Poza sporą dozą empatii wiele osób, które opublikowało posty w tej sprawie, podkreśla, że nie warto udostępniać ujawnionych materiałów. Jedną z takich person jest dziennikarz redakcji The Verge — Tom Warren.

Zachęcam do nieudostępniania danych, które wyciekły. To zhkaowane materiały, które zostały skradzione ze studia przez grupę hakerów rasomware.

Tom Warren

Koledzy po fachu deweloperów z Insomniac Games podkreślają, że cała sytuacja jest po prostu bardzo zła. Przedstawiciel Rockstar twierdzi nawet, że ten atak hakerski jest o wiele gorszy, niż to, co w zeszłym roku dotknęło twórców GTA.

Jezu… sytuacja z Insomniac Games jest naprawdę niedobra. Naprawdę współczuję deweloperom. 1 TB danych… to może być najgorszy atak hakerski w historii branży. Grywalne kompilacje, przyszłe gry itp. To 1000 razy gorsze od wycieku GTA 6.

Ben, pracownik Rockstar Games

Wyrazy współczucia wyraził też Cory Barlog z Santa Monica Studio, który w lakonicznym wpisie także przedstawił swoje wsparcie wobec kolegów. Na podobny post zdecydował się Radosław Grabowski z CD Projekt RED, podkreślając jednocześnie, że przecieki same w sobie są czymś szkodliwym dla deweloperów.

Przeczytaj też: Smartfon do 2000 zł

Jako XGP.pl także przesyłamy wyrazy współczucia deweloperom z Insomniac Games. Jednocześnie prosimy naszych czytelników, aby wstrzymali się od udostępniania skradzionych materiałów. Dyskusje i dywagowanie na ich temat nie jest niczym złym, jednak dalsze kolportowanie tych treści może negatywnie wpłynąć na późniejszy kształt przygotowywanych projektów.

Źródło: Twitter

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.