Nowy Battlefield z poważnym problemem! Ze studia odchodzi branżowy weteran

Battlefield 2042

W ostatnim czasie seria Battlefield nie radzi sobie najlepiej, a widać to po ostatniej odsłonie z dopiskiem „2042”, której po początkowym fiasko, raczej nie udało się przekonać do siebie sporego grona odbiorców. Deweloperzy co prawda starają się poprawiać wizerunek gry, jednak wychodzi jej to z… mieszanym skutkiem i tytuł nadal nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Jakby tych problemów było mało, to z poważnymi wyzwaniami zmierzy się także nadchodząca część tego cyklu.

Branżowy weteran opuszcza szeregi studia tworzącego nową grę z serii Battlefield

Zgodnie z informacjami znalezionymi przez graczy, z pracą w Electronic Arts pożegnał się Marcus Letho, a więc branżowy weteran, który w przeszłości odpowiadał za serię Halo. Od 2021 roku zajmował się on reżyserią i kierownictwem w nowym studiu Ridgeline Games, tworzącym gry z cyklu Battlefield.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Deweloper usunął ze swoich social mediów wszelkie wzmianki na temat wspomnianego cyklu FPS-ów od EA. Po jakimś czasie potwierdził on oficjalnie, że zakończył pracę na tym stanowisku, ale nie ujawnił na razie żadnych planów związanych ze swoją przyszłością.

Battlefield 5
Battlefield 5

Samo Electronic Arts nie odniosło się jeszcze do całej sprawy i nie jest jasne, czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się jakiegokolwiek oświadczenia. Większość komentujących jest raczej rozczarowana tego rodzaju informacjami, obawiają się oni, że najnowsza odsłona cyklu Battlefield mierzy się ze sporymi problemami.

Na pewno nagłe odejście i całkowita cisza w sprawie ze strony wydawcy nie napawają przesadnym optymizmem. O samej produkcji także niewiele wiadomo, a to też może wzbudzać niepokój. Trzeba więc czkać i liczyć, że te chwilowe „niedogodności” nie zachwieją procesami produkcyjnymi i gra ukaże się już niebawem.

Źródło: Twitter/X: DANNYonPC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.