Bright Memory Infinite działa znacznie lepiej na Xbox Series X aniżeli PS5

Bright Memory Infinite

Premiera konsolowej wersji Bright Memory Infinite odbyła się dwa tygodnie temu. Gra została przyjęta bardzo dobrze — gracze doceniają przede wszystkim kapitalną oprawę audiowizualną, która wyciska siódme poty z konsol nowej generacji. Okazuje się jednak, że Xbox Series X radzi sobie znacznie lepiej niż konkurencyjne PlayStation 5.

REKLAMA

Xbox Series X z przewagą w Bright Memory Infinite

Test wydajności Bright Memory Infinite na konsolach

Niezastąpiona redakcja Digital Foundry przeprowadziła test wydajności Bright Memory Infinite na konsolach Xbox Series X|S, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Według ekspertów wyniki są jednoznaczne: Xbox Series X radzi sobie najlepiej w zasadzie pod każdym względem; konsola cały czas działa w stabilnym 4K we wszystkich trybach graficznych, natomiast PS5 często ratuje się zmniejszaniem rozdzielczości.

Przeczytaj też: Komendy do CS GO

Co ciekawe, na Xboxie Series X w zasadzie nie doświadczamy spadków FPS-ów. Na PS5 sytuacja wygląda zupełnie inaczej, bo w trybie wydajnościowym celującym w 120 FPS konsola Sony często gubi klatki do około 100. Xbox Series S też radzi sobie przyzwoicie — mimo że na tym sprzęcie dostępny jest tylko jeden tryb, to konsola niemal cały czas utrzymuje stabilne 60 FPS-ów. Z kolei Nintendo Switch oferuje kombinację Full HD + 30 FPS, co działa naprawdę przyzwoicie.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!