Niezależna produkcja święci triumfy w Xbox Game Pass. Wojowniczy ziemniak podbija usługę Microsoftu

Xbox Game Pass Brotato

Xbox Game Pass to usługa, która jest nie tylko atrakcyjna dla graczy, ale także dla samych deweloperów. Dzięki niej wielu graczy jest w stanie poznać niekoniecznie oczywiste produkcje, które nie mają za sobą wielkiego zaplecza finansowego przeznaczonego na marketing. Taką szansę otrzymał Brotato i wykorzystał ją wyjątkowo skutecznie.

Brotato podbija Xbox Game Pass

W jednym z ostatnich wpisów Seaven Studio pochwaliło się, że w miesiąc od premiery Brotato na konsolach Xbox i w Xbox Game Pass, gra ta została zainstalowana milion razy. Jest to znakomity wynik, zwłaszcza że mowa o tytule niezależnym, który nie miał za sobą ogromnego budżetu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Brotato to naprawdę przyjemny bullet hell shooter z elementami roguelik’a, który przyrównać można do takich gier jak Vampire Survivors czy Deep Rock Galactic. Produkcja święci także spore triumfy na Steamie, gdzie estymowana sprzedaż od premiery w marcu 2023 roku umieszczana jest w przedziale od 1,45 do 3 milionów kopii.

Twórcy bez wątpienia mogą być z siebie dumni, bo pokazali, że nawet w czasach, kiedy coraz częściej mówi się o nadpodaży gier, można odnieść spory sukces. Pozostaje mieć nadzieję, że historia Brotato zmotywuje ich do wydania kolejnej równie dobrej gry. Zamierzacie sprawdzić produkcję o tym wojowniczym ziemniaku? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Pure Xbox , Steam DB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.