Bungie reaguje na zwolnienia i zwraca się bezpośrednio do graczy. „Wiemy, że straciliśmy Wasze zaufanie”

Destiny 2 Bungie

Ostatni okres dla Bungie raczej nie należy do udanych i nie ma co do tego większych wątpliwości. Zwolnienia, które przetoczyły się przez studio w ostatnim czasie i mieszany odbiór dodatku Lightfall do Destiny 2 sprawiły, że firma obecnie musi walczyć o swoją pozycję na rynku. Nie dziwi więc, że deweloperzy postanowili zareagować na całą sytuację i wystosowali do graczy specjalne oświadczenie.

Bungie obiecuje poprawę i zapowiada, że dodatek The Final Shape będzie wyjątkowy

Destiny 2
Destiny 2

W oficjalnym komunikacie, który pojawił się na stronie firmy, możemy przeczytać, że mijający obecnie weekend był jednym z trudniejszych okresów w historii studia. Wiązało się to przede wszystkim ze zwolnieniami, które wymagały od deweloperów ogromnego wsparcia dla wszystkich, którzy zmuszeni zostali pożegnać się z pracą w szeregach studia.

Jednocześnie jest to dla twórców okazja do refleksji i wsłuchania się w głosy fanów, dlatego też zaznaczyli, że chcą bardziej postawić na komunikację ze społecznością.

Chcemy poznać Wasze opinie i obawy dotyczące [dodatku] Lightfall i ostatnich sezonów, ale także Wasze reakcje na ujawnienie The Final Shape. Wiemy, że straciliśmy Wasze zaufanie. Destiny musi zaskakiwać i zachwycać. Nie wykonywaliśmy tego w odpowiedni sposób i to się zmieni.

Bungie

Twórcy w dalszej części jasno stwierdzają, że nie mają wyjścia i muszą sprawić, aby nadchodzący dodatek był dla graczy tym, czego oczekują. Zarazem The Final Shape ma być czymś, co postrzegane będzie przez graczy na równi z najlepszymi rzeczami, jakie Bungie stworzyło do tej pory. Ma być to odpowiednie zwieńczenie historii, która prowadzona była przez ostatnią dekadę.

Przeczytaj też: Gry na PS Vita

Na końcu oświadczenia znalazło się zapewnienie, iż w najbliższym czasie doczekamy się większej liczby informacji na temat nadchodzących nowości. Dotyczyć one będą nie tylko nadchodzącego dodatku, ale też kolejnego sezonu rozgrywek, który zaplanowany został na końcówkę listopada.

Najwidoczniej zwolnienia sprawiły, że Bungie musi w pewien sposób przeorganizować swoje podejście do tworzenia gier. Oby tylko ten wstrząs, którego doświadczyli, rzeczywiście przełożył się na konkretne działania, które odczują gracze.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.