Była pracownica Naughty Dog nadal otrzymuje groźby śmierci za The Last of Us Part II

The Last of Us Part II

Środowisko graczy często pokazuje się z dobrej strony, nieustannie wielbiąc swoje ulubione tytuły. Równie często dochodzi także niestety do nieakceptowalnych zachowań części z tej społeczności. Tak też jest w tym przypadku, gdzie Jocelyn Mettler – była pracownica odpowiedzialnego za The Last of Us Part II studia Naughty Dog – nadal otrzymuje groźby śmierci za końcowy wygląd tej gry. I to nawet mimo tego, że opuściła studio na trzy lata przed jej premierą.

REKLAMA

Była specjalistka od efektów specjalnych w Naughty Dog wciąż otrzymuje groźby śmierci od graczy za The Last of Us Part II

Bro I have not been on Naughty Dog's payroll since 2017. I am not their complaint department. I think you forgot a cc on this one, champ.

CW: Harassment, Threats, Stupidity pic.twitter.com/mwDXorDj5M

— Jocelyn (@Jocelyn_Mettler) February 16, 2023

Bro I have not been on Naughty Dog's payroll since 2017. I am not their complaint department. I think you forgot a cc on this one, champ.

CW: Harassment, Threats, Stupidity pic.twitter.com/mwDXorDj5M

— Jocelyn (@Jocelyn_Mettler) February 16, 2023

Jocelyn Mettler udostępniła na Twitterze groźby śmierci, który otrzymała od jednego z „fanów” serii The Last of Us. Treść wysłanego maila nie nadaje się do bezpośredniego cytowania, ale jedno jest pewne – ktoś wyraźnie przesadził z wczuwaniem się w bądź co bądź zwykłą rozrywkę, jaką są gry komputerowe.

Specjalistka od efektów specjalnych jest traktowana przez wzburzonych na fabułę The Last of Us Part II ze szczególną wrogością, ponieważ to właśnie jej twarz została użyta w celu stworzenia komputerowego wyglądu Abby. Powoduje to nieustanne groźby kierowane właśnie w kierunku artystki. Osoby wysyłające takie pogróżki nie robią sobie nawet nic z tego, że kobieta nie miała wpływu na fabułę gry, a samo Naughty Dog opuściła na trzy lata przed jej premierą.

Była pracownica studia wskazała, że groźby otrzymuje od lat. Ich ilość uległa jednak zwiększeniu po wystartowaniu serialu bazującego na fabule The Last of Us.

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł – najlepsze modele

Samo The Last of Us Part II pojawiło się na rynku 19 czerwca 2020 roku. Produkcja ukazała się tylko na PS4, szybko stając się jednym z największych hitów konsoli.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!