Call of Duty z ważną aktualizacją. Gra wyłączy się automatycznie po wykryciu wspomagania celowania

Call of Duty Modern Warfare 3

Activision poinformowało dziś o aktualizacji, która uderzy w cheaterów. Call of Duty weźmie bowiem pod lupę osoby, które korzystają z oprogramowania wspomagającego celowanie przy użyciu klawiatury i myszki. Wykrycie takiego programu poskutkuje zamknięciem gry.

Call of Duty z aktualizacją przeciw cheaterom. Gra zostanie wyłączona po wykryciu wspomagania celowania z klawiaturą i myszką

Aktualizacja dotyczy Call of Duty Modern Warfare 2, Modern Warfare 3 i Warzone. Przy okazji jej wydania Activision poinformowało, że odpowiednie systemy przyjrzą się teraz graczom, którzy aktywują wspomaganie celowania podczas używania klawiatury i myszki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście sprawa dotyczy zewnętrznych narzędzi mających na celu uzyskanie niedozwolonej przewagi podczas gry multiplayer. Od teraz takie działanie poskutkuje automatycznym zamknięciem Call of Duty.

Co więcej, „recydywa” będzie karana dodatkowo. Powtórne korzystanie z takiego oprogramowania spowoduje bowiem dalsze działania związane z kontem użytkujących go osób.

Twórcy nadal łatają więc swoje zabezpieczenia przeciw oszustom. Miejmy nadzieję, że ich starania poskutkują rozgrywką wolną od praktyk, które psują zabawę większości uczciwych graczy.

Źródło: IGN

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.