Cheaterzy w Call of Duty od teraz nie będą widzieć innych graczy

Call of Duty Vanguard

Cheaterzy w Call of Duty: Vanguard i Warzone spotkają się z bardzo niemiłą niespodzianką. Activision ogłosiło bowiem kolejną aktualizację swojego systemu Ricochet, który został stworzony w celu przeciwdziałania oszustwom. Osoby korzystające z cheatów od teraz nie będą widzieć innych graczy.

Ricochet anty-cheat z nową aktualizacją — złe wieści dla cheaterów w Call of Duty

Call of Duty Ricochet antycheat
Ricochet anty-cheat

Na blogu Call of Duty opublikowano wpis opisujący kolejną aktualizację systemu anty-cheatowego w Call of Duty: Vanguard i Call of Duty: Warzone. Ricochet, bo tak nazywa się wspominany system, doczekał się bardzo interesującego usprawnienia. Otóż jak informuje Activision, od teraz cheaterzy będą całkowicie wykluczani z rozgrywki — osoby używające cheatów nie zobaczą w świecie gry ani żywej duszy, nie usłyszą żadnego dźwięku ani nie dostrzegą lecących w ich kierunku pocisków ze strony uczciwych graczy. Z kolei uczciwi gracze będą w dalszym ciągu widzieć cheaterów — prawdopodobnie kręcących się w kółko i zastanawiających się, o co biega — ale będą oni dla nich zupełnie niegroźni.

Przeczytaj też: Najlepsze darmowe gry na PC

Nowe rozwiązanie nosi nazwę Cloaking. W najnowszej aktualizacji Activision odniosło się też do globalnych rankingów i poinformowało, że zidentyfikowani cheaterzy będą z nich usuwani. Dzięki temu uczciwi gracze nie będą się irytować, że nieuczciwi uczestnicy gry przeganiają ich w tabeli. Nowa aktualizacja Ricocheta, opierająca się na jądrze systemu, została już wydana. Na ten moment Cloaking działa tylko w Call of Duty: Vanguard, ale niedługo kolejny bat na cheaterów trafi również do Warzone. Ciężko jednak powiedzieć, czy na dłuższą metę rozwiązanie Activision rzeczywiście się sprawdzi. Społeczność oszustów jest niestety bardzo kreatywna i niewykluczone, że niedługo znajdą oni jakieś obejście…

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z