Płyta z Call of Duty: Modern Warfare 2 na PS5 ma tylko 70 megabajtów danych. Reszta do pobrania!

Call of Duty Modern Warfare 2

Jak podał pewien użytkownik Twittera, po otrzymaniu fizycznej kopii gry Call of Duty: Modern Warfare 2 okazało się, że na dysku z grą… nie ma w zasadzie nic. Pliki zapisane na nośniku ważą jedynie 70 megabajtów, a cała gra jest do pobrania z sieci.

Call of Duty: Modern Warfare 2 na płycie, ale do pobrania

Call of Duty: Modern Warfare 2
Call of Duty: Modern Warfare 2

Niektórzy z graczy zdołali już otrzymać swoje fizyczne egzemplarze gry Call of Duty: Modern Warfare 2. Wielkie było zdziwienie jednego z użytkowników PlayStation 5, gdy po włożeniu dysku z grą do konsoli należało… pobrać praktycznie całą grę z sieci. Powód jest prosty — nośnik ma w sobie jedynie 70 megabajtów danych, a zawartość produkcji jest zasysana w formie cyfrowej. Co zatem znajduje się na płycie?

70mb … pic.twitter.com/NkgamI1VIs

— Does it play? (@DoesItPlay1) October 26, 2022

70mb … pic.twitter.com/NkgamI1VIs

— Does it play? (@DoesItPlay1) October 26, 2022

Najprawdopodobniej są to zabezpieczenia licencyjne i DRM — bez płyty nie da się grać, natomiast gra sama w sobie się na niej nie znajduje i konieczne jest rozpoczęcie pobierania. Lecz na tym przygoda się nie kończy — poza właściwą grą konieczne będzie również ściągnięcie premierowego patcha. Ten ma ważyć aż 40 gigabajtów.

Zobacz też: Kamera do streamowania

Czy tak samo będzie w przypadku wersji na konsole Xbox? Nie ma oficjalnego potwierdzenia, natomiast sytuacja jasno sugeruje, że zastosowane działanie będzie dotyczyć wszystkich wydań fizycznych gry. Jest to bardzo dziwne i okazuje się, że gra będzie budzić kontrowersje nie tylko poprzez misje, ale również wydanie pudełkowe…

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.