Do grania w Call of Duty: Modern Warfare 2 konieczny będzie numer telefonu

Call of Duty Modern Warfare 2

Chciałoby się powiedzieć, że idzie nowe. Gra Call of Duty: Modern Warfare 2 będzie wymagała od użytkowników telefonicznej weryfikacji w ramach systemu SMS Protect. Będzie to druga tego rodzaju produkcja, gdyż niedawno funkcja została wprowadzona w Overwatch 2. Bez telefonu nikt nie zagra!

SMS Protect w Call of Duty: Modern Warfare 2 na PC

Call of Duty: Modern Warfare 2
Call of Duty: Modern Warfare 2

Najnowsza odsłona popularnej strzelanki zostanie „zaopatrzona” w dość kontrowersyjny system SMS Protect, czyli rozwiązanie znane m.in. z gry Overwatch 2. W dużym skrócie nowi użytkownicy będą zobowiązani do dodania swojego numeru telefonu do konta Battle.net, dzięki któremu będą mogli dokonać finalizacji procesu weryfikacyjnego. Jak tłumaczy się Blizzard, chodzi o bezpieczeństwo pecetowej społeczności i ochronę jej przed niepożądanymi zachowaniami nieuczciwych graczy.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 3000 zł

Niestety okazuje się, że owy system może nie współpracować z numerami „na kartę”, czyli korzystającymi z systemów przedpłaconych. Może zatem okazać się, że weryfikacja zostanie dokonana wyłącznie w przypadku osób posiadających abonament u swojego operatora. Co to oznacza dla pozostałych? Nie ma w tym wypadku dobrych wieści, ponieważ system SMS Protect uniemożliwi nawet zagranie w kampanię dla pojedyńczego gracza…

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.