Serwery Call of Duty: Modern Warfare 2 wyłączone. Gra miała zostać zainfekowana złośliwym oprogramowaniem

Call of Duty: Modern Warfare 2

Serwery oryginalnego Call of Duty: Modern Warfare 2 zostały – miejmy nadzieję – tymczasowo wyłączone. Oficjalnym powodem decyzji są badania zgłoszonych problemów. Wtajemniczone osoby donoszą jednak, że gra została zainfekowana złośliwym oprogramowaniem.

Call of Duty: Modern Warfare 2 z 2009 roku przeszło w tryb offline

Sprawa dotyczy PC-towego wydania gry udostępnionego na Steamie. Obecnie posiadacze tej wersji Call of Duty: Modern Warfare 2 z 2009 roku nie mogą przejść do rozgrywki multiplayer, bo jej serwery zostały wyłączone.

Ostatnie doniesienia wskazują, że sytuacja ta została spowodowana przez zainfekowanie gry przez hakerów. Wykorzystane przez nich luki miały spowodować, że komputery użytkowników są atakowane przez malware.

Sprawa jest o tyle bardziej poważna, że najprawdopodobniej mamy do czynienia z robakiem. W przeciwieństwie do wirusa, do rozprzestrzeniania się nie potrzebuje on „nosiciela” w postaci zarażonego pliku. Jest za to zdolny do samoczynnego rozsiewania po kolejnych PC-tach.

Zobacz też: Router gamingowy – najlepsze modele

Kup Call Of Duty: Modern Warfare 2

Pozostaje mieć więc nadzieję, że Activision szybko upora się z problemem i przywróci Modern Warfare 2 do żywych. Gra pomimo wielu lat na karku dalej ma przecież swoje wierne grono fanów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.