Fala banów przetoczyła się przez Call of Duty Modern Warfare 3 i Warzone! Pracowity weekend dla twórców

Call of Duty Modern Warfare 3

Wszelkiej maści cheaty i „ułatwiacze” w grach sieciowych to zmora prawie wszystkich gier sieciowych, które aktualnie dostępne są na rynku. Nie inaczej jest w przypadku Call of Duty Modern Warfare 3 i Warzone, które zdają się wręcz pozycjami, do których najczęściej szuka się tego rodzaju programów. Teraz jednak proceder ten może się zauważalnie ukrócić, bo Activision znowu postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce.

Call of Duty Modern Warfare 3 i Warzone stały się nieco spokojniejsze po ostatniej fali banów

Według oświadczenia opublikowanego przez Activision, w miniony weekend deweloperom udało się zbanować ponad 27 tys. kont w Call of Duty Modern Warfare 3 i Warzone. Wszystko to ma być efektem lepszego działania systemów odpowiedzialnych za wykrywanie nielegalnych oprogramowań w swoich grach sieciowych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co bardzo ciekawe, firma nie zamierza składać broni, bo w dalszej części krótkiego komunikatu pojawiła się zapowiedź wprowadzenia nowych zabezpieczeń, które skutkować będą kolejnymi banami dla oszustów.

#TeamRICOCHET zidentyfikował i zablokował w ciągu weekendu ponad 27 000 kont za pomocą szeregu ulepszonych systemów wykrywania. Zespół pracuje nad nowym zestawem aktualizacji zabezpieczeń i przewiduje, że nadejdzie więcej blokad kont.

Activision

Bany dotknęły nie tylko zwykłych graczy, ale także wszelkiego rodzaju twórców contentu i streamerów. Jednym z nich jest niejaki BAMS, który permanentną blokadę konta otrzymał podczas transmisji na żywo i cały czas utrzymuje, że wszystko to jest efektem pomyłki. Na razie jednak Activision nie odniosło się do tej sprawy, choć akurat ten przypadek zdaje się dosyć prosty do wyjaśnienia.

Reakcja graczy jest raczej przewidywalna i wielu z nich cieszy się, że twórcy dbają o „czystość” ich gry, a zarazem o jak najlepsze wrażenia płynące z zabawy. Nie ma co się dziwić, zwłaszcza że w ostatnim czasie w sieci (szczególnie na Twitterze) pojawiały się materiały, na których widać było, że oszuści nawet nie specjalnie kryją się ze stosowaniem nielegalnych programów.

Ciekawić może w tym przypadku zapowiedź dalszego usprawniania zabezpieczenia Ricochet, co jeszcze bardziej utrudni życie oszustom. Im mniej tego rodzaju szkodliwych graczy tym lepiej.

Źródło: Charlie Intel

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.