Call of Duty najlepiej sprzedającą się marką na konsolach PS4 i PS5 w ostatnich 10 latach

Call of Duty Modern Warfare 2

Przy okazji obecnego sporu pomiędzy Sony a Microsoftem o przejęcie Activision Blizzard na światło dzienne wychodzą niezwykle ciekawe informacje na temat działalności obu producentów konsol. Dobrym tego przykładem są najnowsze doniesienia japońskiej korporacji na temat wpływów ze sprzedaży gier z cyklu Call of Duty. Okazuje się, że jest to prawdziwa żyła złota.

Gry z serii Call of Duty zdominowały listy sprzedaży gier na PS4 i PS5

Call of Duty Vanguard
Call of Duty Vanguard

Według Sony produkcje z serii Call of Duty przez ostatnie dziesięć lat sprzedawały się najlepiej spośród wszystkich gier, które wyszły na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. Opublikowany przez CMA dokument wskazuje, że jedynie w 2021 roku Call of Duty Vanguard nie utrzymał pozycji lidera, jednak nadal wyprzedzał on takie produkcje jak Fortnite czy FIFA.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dokument podkreśla, że w latach 2017 – 2021 gracze spędzili miliardy godzin, bawiąc się w produkcjach spod szyldu Call of Duty właśnie na konsolach PlayStation. Sony zaznacza także, że ostatnia premiera, czyli Call of Duty Modern Warfare 2 przyniosła zysk przekraczający miliard dolarów już w pierwszych dziesięciu dniach od premiery.

Przeczytaj też: Telewizor 65 cali — najlepsze modele

Wszystkie te informacje mają uświadomić urzędnikom zasiadającym w CMA, że przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft nie tylko może poskutkować zablokowaniem dostępu do gier z cyklu Call of Duty na konsolach PlayStation, ale także pozbawić Sony sporego źródła dochodu.

Japończycy podkreślają, że w obliczu tych danych słowa przedstawicieli giganta z Redmond, według których „Call of Duty to pojedyncza marka” są bezzasadne, bo jej wpływ na sprzedaż konsol i brak konkurencyjnego IP jest nie do przecenienia.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.