AI skutecznie wyłapuje toksycznych graczy Call of Duty. Activision podaje najnowsze statystyki

Call of Duty Modern Warfare 3

W ubiegłym roku Activision zapowiedziało wprowadzenie systemu ToxMod do najnowszych odsłon Call of Duty. Sztuczna inteligencja miała wykrywać graczy używających nieparlamentarnego słownictwa. Przy okazji aktualizacji zasad postępowania pochwalono się skutecznością nowej moderacji czatu głosowego.

Ponad 2 mln graczy Call of Duty ukaranych za niewłaściwe używanie czatu

Call of Duty: Modern Warfare III

Nowy system moderacji jest aktywny w Call of Duty: Modern Warfare II, Modern Warfare III oraz Call of Duty: Warzone na wszystkich kontynentach poza Azją. Wykrywa niewłaściwe wypowiedzi w trzech językach: angielskim, hiszpańskim i portugalskim.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Osoby przyłapane na złamaniu zasad postępowania muszą liczyć się z konsekwencjami w postaci wyłączenia dostępu do tekstowego oraz głosowego czatu i/lub innych funkcji społecznościowych.

Od momentu premiery Call of Duty: Modern Warfare III, zaobserwowano 50-procentowy spadek liczby graczy narażonych na obraźliwe komentarze ze strony pozostałych uczestników rozgrywki.

Liczba recydywistów zmniejszyła się o 8%. Łącznie ograniczenia zostały nałożone na ponad 2 mln kont. Wydawca zapowiada, iż w przyszłości system zostanie wzbogacony o obsługę kolejnych języków.

Jak podaje Activision, jedynie 1 na 5 graczy decyduje się na ręczne zawiadomienie o niewłaściwym zachowaniu. Aby zachęcić do większego zaangażowania, dodano specjalne komunikaty z podziękowaniami. W przyszłości planowane jest informowanie użytkowników o działaniach podjętych na podstawie przesłanego zgłoszenia.

Źródło: Call of Duty Blog

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.